Oletko koskaan nähnyt tällaisia korkokenkiä? Katso uskomattomat kuvat!
Uskaltaisitko sujauttaa jalkaasi hain hampaisiin tai banaaninkuoriin? Katso kuvat järisyttävän upeasta kenkätaiteesta!
Kaikki naiset rakastavat kenkiä – mutta uskaltaisitko sujauttaa jalkaasi korkokengät, jonka korot edustavat kyhmyjoutsenen nokkaa? Tai kenties kenkää, joka näyttää kahvikupilta josta valuu kahvia? Tai kenkäkoiraa, joka huiskuttaa häntäänsä nilkkasi ympärillä?
Kenkäsuunnittelija Kobi Levin mielikuvituksella ei ole rajoja: hän haluaa herättää kengät henkiin ja lisätä niihin ripauksen huumoria. Levi on suunnitellut kenkiä, jotka muistuttavat muun muassa erilaisia eläimiä, kahvikuppeja, ihmisiä sekä muita fantasialla ja irstailulla leikitteleviä aiheita.
Kobi Levin uskomatonta kenkämuotia– katso kuvat täältä!
"Taiteellisessa kenkädesignissa kenkä on minun kankaani. Lopputuloksena on käytettävä veistos", Levi kuvailee. Näin veistoksille kengille on myös hintaa: niiden hinta pyörii noin 1 200–3 000 dollarin välillä.
Kobi Levin 13 upeinta kenkäparia – katso listaus täältä.
Mitkä kenkäpareista ovat mielestäsi upeimmat?
Lue lisää kengistä:
MTV3/Helmi
Lähde: Kobilevidesign.com, Buzzfeed.com
Kuva: Shutterstock
Uusimmat
-
21:49
Ottaako Puola toisena EU-maana käyttöön kiinalaisen koronarokotteen? Unkari aloitti jo viime viikolla
-
21:44
Yrittäjiltä tiukkaa palautetta viranomaisille: Jo riittää pandemiaheprea – ”Hyvin vaikea normaalin ihmisen ymmärtää”
-
21:29
Esapekka Lappi laittoi norjalaistähden uholle tylyn lopun – "Viikonlopun tavoite oli ajaa Andreasta pataan"
-
21:29
Oulun kaupunginsairaalassa koronatartuntojen rypäs – 45 tartuntaa, kolme saattohoitopotilasta kuollut
-
21:27
Toisen maailmansodan aikainen pommi räjäytettiin Englannissa – video osoittaa, miksi yli 2000 asukasta piti evakuoida kodeistaan ennen toimenpidettä
-
21:15
Huomasitko! MTV Uutisten lähetyksissä välähti tänään jotain uutta
-
21:10
Asiantuntijalta kovaa ryöpytystä Norjan suuntaan – "B-tason maa"
-
20:49
Henri Alénilta nasakka twiitti ravintola-alan tilasta – Kalle Palander lohkaisi heiton, joka räjäytti pankin: "Parasta Twitterissä vuosiin"
-
20:44
Kokeilu siirtää nuoret ja pitkäaikaistyöttömät te-toimistoilta kuntien vastuulle – ex-työministeri: "En ole kuullut kenenkään puolustavan nykysysteemiä"
-
20:43
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: Jyväkyläläisestä koulusta kymmeniä karanteeniin – potilaiden määrä kasvoi sairaaloissa lähes 30:lla
-
20:43
Kookoolla kaasu pohjassa – nyt vahvistui hyökkäys
-
20:35
Ristomatti Hakolan ja Joni Mäen hopeajuhlien kulisseissa tapahtui – huoltopäällikkö koki tutun kohtalon
-
20:30
Viron ilmaantuvuusluku pomppasi ensi kertaa yli tuhannen – koronarajoituksia kiristettiin tänään: "Läheskään kaikilla ei ole maskeja"
-
20:24
Pääministeri Marin Twitterissä: Valmiuslain pykälien käyttö selvitetään vielä kertaalleen
-
20:23
Pikkukaupungin virasto kuvasi jäähyväisvideota Connien eläkkeen kunniaksi – julkaisi vahingossa: "Ei todellakaan ollut tarkoitettu muiden nähtäväksi"
-
20:16
Ruotsin hiihtotähden outo tapa herättää huomiota MM-kisoissa: "Kehoni keino sanoa, että olen valmis"
-
20:04
Tallink nostanut kanteen Tallinnan satamaa vastaan – vaatii yli 15 miljoonan euron korvauksia liian korkeista satamamaksuista
-
20:02
Rehtori pitää yläkoulujen etäopetusta oikeana ratkaisuna: "Koronajäljitys on niin kuormittunut" – oppilaille edessä on kuitenkin rankka jakso
-
20:00
Haudataanko sotakirves viimein? Salkkarit-hahmo tekee odottamattoman ehdotuksen vanhalle viholliselleen
-
19:59
Svjatlana Tsihanouskaja vetoaa: Älkää unohtako Valko-Venäjää
-
Lataa lisää