Suzanne Innes-Stubb vieraili yhdessä Viron presidentin puolison Sirje Kariksen kanssa lastensuojelujärjestö SOS-Lapsikylän toimipisteellä Espoossa.
Viron tasavallan presidentti Alar Karis ja hänen puolisonsa Sirje Karis ovat valtiovierailulla Suomessa tiistain ja keskiviikon. Vierailua isännöivät presidentti Alexander Stubb puolisonsa Suzanne Innes-Stubbin kanssa.
Suzanne Innes-Stubb vei presidentin puolison Sirje Kariksen keskiviikkona mukanaan tutustumaan lastensuojelujärjestö SOS-Lapsikylän toimintaan Espooseen.
Sirje Karis oli kiinnostunut järjestön toiminnasta ja jutteli mielellään paikalla olleiden kanssa.
Innes-Stubbista nähtiin vierailulla leikkisä puoli, kun hän hauskuutti lapsia. Hän muun muassa kutitteli häneen viereensä tullutta pientä tyttöä.
Katso video hellyttävästä tilanteesta!
Suzanne Innes-Stubb toimi vuonna 2025 SOS-Lapsikylän Kannatellaan-kampanjan virallisena suojelijana.

