Muotiluomus, joka ei jätä ketään kylmäksi – kuva "koronahaalareista" kaupan ikkunassa sai somen sekoamaan
Kasvomaskilla varustettu jumpsuit on jakanut mielipiteet netissä.
Yhdysvalloissa kasvomaskit ovat koronaviruksen myötä muuttuneet normaaliksi osaksi katukuvaa. Twitter-käyttäjä lousèr jakoi netissä kuvan "koronahaalarista", jossa kasvosuojaus oli otettu huomioon. Kaikkia tyylitelty asu ei kuitenkaan miellyttänyt.
Haalariasu ikkunassa yllätti
– Aloin oikeasti huutaa, lousèr totesi Twitterissä jakamansa kuvan ohessa.
Kuvassa on jumpsuit-tyylinen haalari, jonka kauluksen voi nostaa suojaksi suun ja nenän eteen. Kauluksessa on myös lenkit, jotka voi pujottaa korvien taakse.
Jos julkaisu ei näy, katso se täällä.
"Käyttäisin tätä"
Kymmenet tuhannet somekansalaiset saapuivat pian ihmettelemään tyyliä, jota moni tunnusti yllättäen kannattavansa.
– Tämä ei saa minua vihaiseksi, minun täytyy välittömästi nähdä se mustana, nimimerkki E sanoo.
– Käyttäisin tätä sataprosenttisesti, Kelley Marie sanoo.
– No, ainakin se varmistaa, ettet todellakaan unohda maskiasi, New Zealand Herald -lehti veisteli.
Samanlaisia asuja on jo myynnissä
Kaikkia asu ei miellyttänyt: osa piti hankalana ajatusta haalarista, joka vessakäynnillä pitäisi riisua alas asti.
– Eli voisin altistaa keuhkoni korona-ilmalle aina, kun täytyy pissata? Ei, nimimerkki le cordon boo toteaa.
Asu ei suinkaan ole ainoa laatuaan; esimerkiksi Fashion Nova -verkkokauppa myy jo useampia haalarimaisia asuja, joissa on mukana maski.
Jos julkaisu ei näy, katso se täällä.
Uusimmat
-
23:53
Nuoret Leijonat joutui todella ahtaalle – voitto Tshekistä irtosi pisimmällä mahdollisella kaavalla
-
23:41
Vuoristorataturmassa loukkaantui yli 30 Saksassa
-
23:27
Venäjän sotakoneet lentäneet jo kolmesti tällä viikolla Alaskan ilmapuolustuksen alueella – MTV seuraa sotaa
-
23:14
"Ensi talvena palaa paljon puuta" – peittoaako perinteinen takka suomalaisten koteja valloittaneen ilmalämpöpumpun?
-
22:57
"Beethoven sopii kadullekin" – pakettiautolla raahattu konserttiflyygeli ja viulu soivat Helsingin ydinkeskustassa
-
22:41
MM-kultaa Eugenessa heittänyt keihästähti hakattiin kotimaassaan sairaalakuntoon
-
22:20
HJK:n Perparim Hetemaj kääntää katseet tulivoimaiseen tanskalaisnippuun – "Tavoite on Eurooppa-liiga"
-
21:55
YK:n Guterres pyytää Venäjää ja Ukrainaa lopettamaan sotimisen Zaporizhzhjan alueella
-
21:45
Postin käyttämä Neonomics kerää tilitietoja asiakkailtaan – miksi? Näin yritys vastaa
-
21:15
Fortum kertoo tarjonneensa Meri-Porin voimalaa seuraavan tehoreservikauden kilpailutukseen
-
21:13
"Tiukka tilanne tulossa ensi talvena", ennakoi Fingrid – ministeri Lintilän mukaan osa sähkön tehoreservistä voitaisiin ottaa käyttöön
-
21:07
Junat Helsingin ja Joensuun välillä myöhästelivät järjestelmävian vuoksi
-
20:53
HJK tyylitellen jatkoon – lohkopaikka Euroopasta varmistui
-
20:22
Alapään tuoksua tupsutellaan nyt iholle – tämä ilmiö puhuttaa TikTokissa
-
20:20
Viron hallitus rajoittaa venäläisten maahantuloa
-
20:17
Valtavat jonot Flow-festivaalin rannekkeenvaihtopisteille, osa ei saanut vaihdettua ranneketta ollenkaan – "Hallittu kaaos"
-
20:13
Matti Mattsson karsiutui sivulajinsa EM-finaalista
-
19:47
NHL-seuralta synkkä uutinen: tähtimaalivahti sivussa koko ensi kauden
-
19:08
Suru-uutinen: Ruotsin jalkapallomaajoukkueen entinen kapteeni on kuollut
-
19:01
Gorillan sulava sisääntulo yllätti Tinan eläintarhassa – näin eläin näytti, kuka on pomo: "Jäädyin täysin"
-
Lataa lisää