Mia Cheryllille: Jäikö kultalusikka p********n?

Mia, Andreas ja Niko.
Mia, Andreas ja Niko.
Julkaistu 21.09.2008 23:44(Päivitetty 21.09.2008 23:46)

Mian käytös sen jälkeen kun hän sai kuulla olevansa mukana häätöäänestyksessä sai Cheryllin itkemään.

Häätöäänestykseen sääntörikkomusten vuoksi joutuivat Harri, Andreas, Mia ja Niko.

– Oliko tää rangaistus pikkasen yliampuvaa. Onko rikollista istua ja syödä jäätelöä, Harri kyseli ja viittasi siihen, että hänelle ja Mialle sanottiin kymmenisen kertaa nukkumiskehoitus perjantaina ja lauantaina välisenä yönä.

Tero, Marianne ja Mia.Tero, Marianne ja Mia.

Mia itki hilittömästi jo kuullessaan Marian lähdöstä, mutta megalomaaninen tunteepurkaus nähtiin vasta kun nainen sai kuulla joutuvansa häätöäänestykseen. Naisen suusta ei kuultu moneen minuuttiin kuin kirosanoja.

Nikoa, Miaa ja Harria sieppasi myös se, että heidän mukaansa kaikki vanhat asukkaat olivat samalla lailla rikkoneet sääntöjä.

Cheryll itkee.Cheryll itkee.

Mian kiukku kohdistui myös vanhaan riitakumppaniin, Cherylliin.

– Taas on tainnut jäädä Cheryllille kultalusikka p********n, Mia kommentoi naiselle kun tämä istui hiljaa sohvalla.

Cheryllille tuli Mian lausunnosta niin paha olo, että nainen syöksyi ulos pihalle itkemään saunan taakse.

– Mua muutenkin hävettää että jäin tänne, koska mut haluttiin ulos, Cheryll sopersi myöhemmin Tuulille ja Anniinalle.

Syyttely jatkui pitkin iltaa, rauhallisimmin sen otti Andreas sekä Harri, joka mietti vain, minne asettuu asumaan mahdollisen häädön jälkeen, miehellä kun ei ole vakituista asuntoa.

Lue myös: Big Brotherin yllätyskäänne: Sääntörikkojat häätöäänestykseen

Pieru-Maria ulos talosta

BB-Mariannan yllättävä videotervehdys

Seuraa illan ja yön tapahtumia myös Big Brother -sivuilta.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother