Merkintöjä muodista: Tämä asuste kruunaa tyylisi
Merkintöjä muodista -blogissa suunnataan katse asusteisiin.
Kruunaa asusi vyöllä, neuvoo Merkintöjä muodista -blogi.
"Tänä keväänä vyötärö kurotaan esiin kauniilla vyöllä. Raikkaimmilta näyttävät kapeat, käytännöllisen ohuen vyöt, eivät ne muutaman vuoden takaiset paksut hihnat, joita lätkäisiin vaikka millaisen paidan päälle. Pahimmillaan joku onneton kiristi tekomuovivyön trikootopin päälle, lähes suoraan siihen rinnan alle. Auts.
Nyt kaikkein muodikkain on kuitenkin korumainen vyötärösomiste, jonka käyttötarkoitus on vain kiinnittää katseet sorjaan vyötäröön. Korumainen vyö on mielestäni parhaimmillaan yksinkertaisen, kauniisti laskeutuvan mekon parina, jolloin se pääsee oikeuksiinsa. Lisäksi se tuo ryhtiä ja muotoa löysälinjaiseen asuun. Kun vyö on tarpeeksi upea, muita asusteita ei tarvitakaan."
MTV3/Helmi
Kuva: Getty Images
Uusimmat
-
23:53
Nuoret Leijonat joutui todella ahtaalle – voitto Tshekistä irtosi pisimmällä mahdollisella kaavalla
-
23:41
Vuoristorataturmassa loukkaantui yli 30 Saksassa
-
23:27
Venäjän sotakoneet lentäneet jo kolmesti tällä viikolla Alaskan ilmapuolustuksen alueella – MTV seuraa sotaa
-
23:14
"Ensi talvena palaa paljon puuta" – peittoaako perinteinen takka suomalaisten koteja valloittaneen ilmalämpöpumpun?
-
22:57
"Beethoven sopii kadullekin" – pakettiautolla raahattu konserttiflyygeli ja viulu soivat Helsingin ydinkeskustassa
-
22:41
MM-kultaa Eugenessa heittänyt keihästähti hakattiin kotimaassaan sairaalakuntoon
-
22:20
HJK:n Perparim Hetemaj kääntää katseet tulivoimaiseen tanskalaisnippuun – "Tavoite on Eurooppa-liiga"
-
21:55
YK:n Guterres pyytää Venäjää ja Ukrainaa lopettamaan sotimisen Zaporizhzhjan alueella
-
21:45
Postin käyttämä Neonomics kerää tilitietoja asiakkailtaan – miksi? Näin yritys vastaa
-
21:15
Fortum kertoo tarjonneensa Meri-Porin voimalaa seuraavan tehoreservikauden kilpailutukseen
-
21:13
"Tiukka tilanne tulossa ensi talvena", ennakoi Fingrid – ministeri Lintilän mukaan osa sähkön tehoreservistä voitaisiin ottaa käyttöön
-
21:07
Junat Helsingin ja Joensuun välillä myöhästelivät järjestelmävian vuoksi
-
20:53
HJK tyylitellen jatkoon – lohkopaikka Euroopasta varmistui
-
20:22
Alapään tuoksua tupsutellaan nyt iholle – tämä ilmiö puhuttaa TikTokissa
-
20:20
Viron hallitus rajoittaa venäläisten maahantuloa
-
20:17
Valtavat jonot Flow-festivaalin rannekkeenvaihtopisteille, osa ei saanut vaihdettua ranneketta ollenkaan – "Hallittu kaaos"
-
20:13
Matti Mattsson karsiutui sivulajinsa EM-finaalista
-
19:47
NHL-seuralta synkkä uutinen: tähtimaalivahti sivussa koko ensi kauden
-
19:08
Suru-uutinen: Ruotsin jalkapallomaajoukkueen entinen kapteeni on kuollut
-
19:01
Gorillan sulava sisääntulo yllätti Tinan eläintarhassa – näin eläin näytti, kuka on pomo: "Jäädyin täysin"
-
Lataa lisää