Amerikkalaispariskunta menetti pienen poikansa vuosi sitten. Nyt he ovat päättäneet adoptoida kaksoset odottavalta äidiltä, joka sairastaa parantumatonta sairautta ja jolla ei ole enää paljoa elinaikaa jäljellä. Tapauksesta uutisoivat Today ja Fox17.
Miten lapsen vakava sairastuminen vaikuttaa äitiyteen? Katso yllä oleva video!
Tennesseessä asuvilla Reeve ja Andrew Kraszewskilla on kaksi pientä tyttöä, 5-vuotias Aurdrey ja 3-vuotias Raelynn, jonka perhe on aikaisemmin adoptoinut. Pariskunta on saanut myös pojan, joka kuitenkin menehtyi viime vuoden keväällä.
Wyatt syntyi 2016 vuoden alkupuolella, ja hänellä todettiin synnynnäinen sydänvika, jota ei voitu parantaa. Vain 1,5 vuoden ikäisenä pieni poika sai viruksen, joka levisi hänen sydämeensä ja vei lopulta hänen henkensä.
Ensin perhe ei pystynyt keskittymään muuhun kuin suremiseen. Nyt vuotta myöhemmin on kuitenkin aika mennä eteenpäin: perhe aikoo adoptoida uudestaan.