Maajussi-Ilmari myöntää ihastuneensa yhteen morsianehdokkaaseen.
Maajussille morsian -ohjelmassa on päästy viimein viettämään odotettua farmiviikkoa. Maajussinelikko on kukin kutsunut kolme morsianehdokasta vieraaksi kotitilalleen, ja viikon aikana miehet pääsevät viettämään kahdenkeskistä aikaa jokaisen naisen kanssa. 
Farmiviikon ensimmäisenä päivänä maajussi-Ilmari vie treffeille morsianehdokkaistaan Tuulian. Kaksikko piipahtaa ensimmäiseksi meressä yhdessä kellumassa, jonka jälkeen he suuntaavat mökkilounaalle.
Ilmari pohtii, että ujo ja hiljainen Tuulia selkeästi on morsianehdokaskolmikosta ehdokas, joka kaikista eniten tarvitsi kahdenkeskistä aikaa Ilmarin kanssa.
– Onhan se ihastuttava tyttö, voi hyvänen aika, Ilmari toteaa kameroille.
Lounaalla Ilmari hehkuttaa kaksikon yhteistä päivää ja toteaa, että treffeillä käyminen on todella harvinainen tilanne hänelle.

