Kantrilaulaja väittää, ettei ole kärsinyt syömishäiriöstä.
LeAnn Rimesin hoikka olemus on herättänyt epäilyjä anoreksiasta, mutta tähti kiistää väitteet syömishäiriöstä.
Grammy-palkittu kantritähti näyttää nykyisin hyvinvoivalta ja aiempaa terveemmältä.
– Minun sanottiin olevan anorektinen, mutta minulla ei ollut ongelmaa syömisen kanssa. Söin valtavasti ruokaa – pystyin syömään mieheni pöydän alle! Kävin läpi vaikeita aikoja, enkä pystynyt nukkumaan. Mieleni ei rauhoittunut ja sydämeni oli särkymäisillään, LeAnn avautuu Daily Mailin haastattelussa.
LeAnn Rimes hakeutui hoitoon viime vuoden lopulla, kun stressi ja ahdistus kävivät ylivoimaisiksi. Rimes osallistui kursseille, joilla käsiteltiin ahdistusta ja menneisyydessä tapahtuneita asioita.
LeAnn Rimes on ollut viime vuosina otsikoissa ulkonäkönsä lisäksi myös parisuhdeasioidensa takia. Hänen ja Eddie Cibrianin suhde paljastui marraskuussa 2010. Salasuhde herätti laajasti pahennusta, sillä molemmat osapuolet olivat vielä tuolloin tahoillaan naimisissa.
Sekä Rimesin että Cibrianin avioliitot päättyi nopeasti suhteen tultua julki. Kaikesta huolimatta he jatkoivat yhdessäoloaan ja menivät naimisiin keväällä 2011.
Can’t Fight the Moonlight -hitistään tunnetun laulajan mukaan aviomiehen kehut kasvattavat itseluottamusta.
– Olen nyt varmempi vartalostani, mutta olen aivan tavallinen nainen, ja minulla on epäilyksen hetkiä. On hienoa olla naimisissa miehen kanssa, joka kertoo päivittäin, kuinka kaunis olen.
– Sanoin hänelle, että olen lihonut muutaman kilon ja hän vastasi, että hyvä niin, laulajatar kertoo.
(MTV3)