Kuka tämä upea julkkiskokki on?
AVAn syksyn uusi kasvo, Rachael Ray, on rakastettu talkshow-juontaja. Kuka Rachael Ray on?
Rachael Ray on tunnettu niin julkkiskokkina kuin talkshow-juontajanakin. Ray kertoo RachelRay.com-kotisivullaan, että kasvoi ruuan keskellä.
– Ensimmäinen muistoni on, kun katselin äitiäni ravintolan keittiössä. Hän teki jotain paistinlastalla. Yritin matkia häntä ja päädyin grillaamaan peukaloni! Olin kolme tai neljä, Ray muistelee.
– Kaikki molemmin puolin sukuani kokkaavat, hän jatkaa.
Rayn ura on ollut todella loistokas. Kokin uran lisäksi hän on tullut tutuksi myös tv-tähtenä. Nainen on lisäksi kirjoittanut monia keittokirjoja ja perustanut oman lifestyle-lehden sekä Yum-o!-järjestön.
Rachael Ray AVAlla arkisin kello 16.55, laauntaisin kello 10.30 ja sunnuntaisin kello 10.25.
AVA
Uusimmat
-
23:52
Euroopan pörssit päätyivät alamäkeen korkohuolien keskellä
-
23:44
Demarit suivaantuivat Vapaavuoren Marin-kritiikistä: "Helsingin pormestari taitaa kokea piston sydämessään"
-
23:02
Näin Veikkauksen rahat jaettaisiin jatkossa yhdistyksille – työryhmä siirtäisi rahapelirahojen jakamisen selvemmin poliitikoille
-
22:55
Matias Maccelli alusteli, Juhamatti Aaltonen päätti illan tyylillä – katso SM-liigakierroksen kaikki maalit
-
22:48
Kalle Rovanperä taisteli kehnojen säätöjen kanssa – "Hävisimme aika paljon"
-
22:43
Donald Trump nousee jälleen parrasvaloihin – tätä asiantuntijat ennakoivat tapahtuvan Trumpin puhuessa seuraajilleen
-
22:37
Jari-Matti Latvala pettyi Toyotan avauspäivään – "Tiesin, että takkiin tulee"
-
22:27
Teemu Sunisella liian suuri kalustoero kärkikuskeihin – "Ei täällä ole ketään, joka on ajanut samalla autolla kovempaa"
-
22:15
Alfa Romeo fiilisteli uudella F1-autollaan – tältä Kimi Räikkösen tuleva työkalu näytti radalla
-
22:15
Britannian korkein oikeus ei anna Syyriaan lähteneen Isis-vaimon palata – ei enää minkään maan kansalaisuutta
-
22:07
Pelicansin kone meinaa yskähdellä – Tommi Niemelältä tyhjentävä niputus
-
21:44
Häikäisevä näky: Miehet kipusivat pilvien yläpuolelle kuvaamaan maisemia – "Miten taianomainen aamu"
-
21:40
Kärpät jätti kylmänviileästi kolme tähtipelaajaa huilaamaan – nuorten MM-hyökkääjä taas esillä
-
21:30
Ministeriö ojentaa Etelä-Suomen avia koronarajoituksista: Asiakasmäärää ei rajata vaan kuntosalit laitetaan säppiin
-
21:21
Uniikkia kuvaa Ilkka Herolan hopeajuhlista! MM-kulisseista napattu video paljastaa upean hetken
-
21:17
Kalle Rovanperä näytti avauspäivän päätteeksi hapanta naamaa – asiantuntijan arvio ei tiedä suomalaiselle hyvää
-
21:15
Matias Maccellin show ei riittänyt mihinkään – SM-liigan TV-ottelussa hurjat maalikarkelot
-
21:10
Poliisin jengiläisiä suojelevat salauskäytännöt hämmentävät – rikostoimittaja: aiheuttaa ison ongelman
-
21:01
Käyvätkö miehet strippibaareissa muuten kuin polttareissa? Miehet vastaavat: "Aikansa elänyt konsepti"
-
21:00
14 vuoden odotus ohi! Ilkka Herolalta terveiset edellisille MM-sankareille Hannu Manniselle ja Anssi Koivurannalle – "Pahoittelut siitä"
-
Lataa lisää