Kiittämätön teini sai synttärilahjaksi upouuden BMW:n – tärveli epätoivotun auton täysin älyvapaalla tavalla
Intian Chandigarhissa sattunut erikoinen tapaus osoittaa, ettei joidenkin ihmisten moukkamaisuudella ole lainkaan rajoja.
18 vuotta täyttänyt intialaisnuorukainen sai vanhemmiltaan lahjaksi tuliterän 3-sarjan BMW:n. Ei mennyt kuitenkaan pitkään, kun auton nähtiin uppoavan jokeen.
Syynä ei ollut valitettava liikenneonnettomuus tai mikään muukaan vahinko, vaan yksinkertaisesti lahjansaajan kiittämättömyys. Tämä oli nimittäin toivonut syntymäpäivälahjaksi Jaguaria.
Koska saksalaisauto ei ollut nuorukaisen mieleen, päätti tämä hankkiutua siitä saman tien eroon. Hän ratkaisi ongelman työntämällä auton jokeen.
Kyläläiset huomasivat uppoamaisillaan olleen auton ja riensivät hätiin, sillä luulivat jonkun olevan vielä auton sisällä. Huojennus oli suuri, kun auton havaittiin olevan tyhjä.

Katso video joessa kelluvasta autosta alta.
Erikoinen tapaus on paikallisen poliisin tiedossa, mutta toistaiseksi poikaa vastaan ei ole nostettu syytteitä.
Daily Mailin videolla näkyy, kuinka auto työnnetään jorpakkoon. Videon kerrotaan olevan pojan itsensä kuvaama, ja hän julkaisi sen sosiaalisessa mediassa pian tapauksen jälkeen.
Lähteet: India Today, Daily Mail
Uusimmat
-
05:36
Israel, Tanska ja Itävalta sopivat koronarokoteyhteistyöstä – taustalla EU-kritiikki ja huoli nykyrokotteista
-
05:17
Ravintoloissa tanssi ja karaoke on nyt kielletty – "Ravitsemisliikkeen on huolehdittava, että asiakkaat eivät liiku sieltä istumapaikaltaan"
-
05:07
Hallitus turvautumassa taas valmiuslakiin – tiedotustilaisuus istunnon jälkeen
-
02:01
Amnesty: Maailmassa yli 17 000 terveydenhuollon ammattilaista on kuollut koronan aiheuttamaan tautiin
-
02:01
Amnesty: Maailmassa yli 17 000 terveydenhuollon ammattilaista on kuollut koronan aiheuttamaan tautiin
-
01:00
Liki 80 prosenttia lastensuojelun laitoshoidon työntekijöistä on kokenut väkivaltaa – enemmistö harkinnut työpaikan vaihtoa
-
01:00
Liki 80 prosenttia lastensuojelun laitoshoidon työntekijöistä kokenut väkivaltaa töissä: "Tulos ei ole vain hälyttävä vaan järkyttävä"
-
23:55
Koronarokottamisen kärkimaa Israel aloitti rokottamaan palastiinalaisia, joilla on työlupa
-
23:30
Presidentti Halonen MTV:lle: Venäjä tarjoaa Sputnik-rokotteen tuotantoteknologiaa Suomelle – "Vien asian eteenpäin"
-
23:25
Tutkimus: Astma ei välttämättä olekaan riskitekijä vakavalle koronataudille – allerginen astma saattaa jopa vähentää riskiä
-
22:58
NHL:ssä piakkoin uusi suomalaisdebyytti – Kärpistä tuttu huippulupaus pääsemässä irti
-
22:46
Kryptovaluuttapörssin toimitusjohtajalta kovia sanoja Bitcoinista – korvaa kullan ja kaikki perinteiset valuutat
-
22:28
Zlatan Ibrahimovicin UFC-tähti Habib Nurmagomedoville lähettämä viesti julki – futistähti laukoi suoraa puhetta
-
22:24
Antti Tuisku paljasti Ylellä kyseenalaisimman keinon, jolla tienasi nuorena satasen – "Kerroinko mie oikeesti just tän…"
-
22:03
Helsingin kokoomuksen piirihallitus esittää Juhana Vartiaista pormestariehdokkaaksi
-
22:00
THL: Kevyt kolmen viikon sulku ei riitä tartuntojen kääntämiseen laskuun – pääsiäisenä voisi olla nykymenolla lähes 4000 tartuntaa päivässä
-
21:57
Kristian Pulli hyppäsi komeasti EM-finaaliin
-
21:56
MM-pronssinaiset haastattelussa! Huima yllätys konkretisoitui mitaliseremoniassa – "Edelleen ihmettelen sitä"
-
21:51
Lukon maagiselle kotisaldolle jatkoa – huima ero muihin SM-liigaseuroihin nähden
-
21:42
Pääministeri Marin Ylellä: Epäilen koronatoimien riittävyyttä, uusia rajoituksia pohditaan ehkä jo tällä viikolla
-
Lataa lisää