Hyppää pääsisältöön
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista

Julkkisnaisten salaiset paheet

Cherylkin sortuu herkkuihin.
Cherylkin sortuu herkkuihin.Copyright MTV Oyj/Gettyimages 2010
Julkaistu 28.12.2010 19:00(Päivitetty 30.12.2010 13:54)

Julkkikset treenaavat, paastoavat ja pitävät itsestään kaikin puolin huolta. Ulkonäöltään täydelliset julkisuuden henkilöt eivät tietenkään sorru koskaan herkkuihin, vai sortuvatko sittenkin? Closer-sivusto paljastaa.

Kuulemme usein julkkisten tiukoista dieeteistä ja kidutusta lähentelevistä treeniohjelmista. Kenenkään mieleen tuskin tulee, että nämä samaiset neitokaiset voisivat jäädä kiinni roskaruoan popsimisesta, mutta todellisuudessa hekin ovat vain ihmisiä. Tutkimukset osoittavat, että 75 prosenttia meistä käyttää tekosyitä selittääkseen sortumisen herkkuihin. Myös brittilaulaja Cheryl Cole on myöntänyt kärsivänsä viikoittaisista heikkoudenpuuskista.

– Uskon, että kerran viikossa pitää mässäillä. Itse teen niin yleensä sunnuntaisin, sillä se on myös krapulapäiväni, Cole tunnustaa.Koska julkkisnaiset ovat hoikkaakin hoikempia, on vaikea uskoa, että heidän itsehillintänsä pettäisi koskaan. Niin kuitenkin tapahtuu eikä ihme, sillä tutkimusten mukaan naiset antautuvat houkutuksille kuusi kertaa miehiä todennäköisemmin.

Wireimage/All Over PressEva himoitsee tulista ruokaa.Copyright MTV Oyj / Wireimage/All Over Press

Myös pikkuruinen Eva Longoria on paljastanut, mikä saa hänet sortumaan mässäilyyn.

– Rakastan kokkausta ja rakastan meksikolaista ruokaa. Se on heikkouteni. Rakastan mitä tahansa punaista lihaa. Rakastan myös newyorkilaista pizzaa ja intialaista ruokaa – mitä tulisempaa, sen parempi, Longoria kertoo.

Tässä vielä muutama tunnustus:

– En voi olla napostelematta muffinsseja, hedelmäkakkuja sekä leipää ja voita, mutta lempiherkkujani ovat kananmunat, ranskalaiset, haudutetut pavut sekä leipä ja voi. Tällä hetkellä pidän todella paljon suklaasta, ja olen yrittänyt valita tummaa suklaata, jossa on rusinoita, kertoo glamourmalli Melina Messenger.

– Rakastan suolaisia popcorneja. Voisin syödä niitä vaikka kuinka paljon, paljastaa The Saturdays -yhtyeen Frankie Sanford.

– Pidän paljon terveellisten ruokien, kuten hedelmien ja salaatin, syömisestä, mutta jos haluan pizzan ja suklaata, niin syön niitä, vakuuttaa laulaja Pixie Lott.

– Juustoiset voileipäkeksit ovat paheeni, joten en koskaan osta niitä itse. Syön koko laatikollisen, minulla ei ole lainkaan itsehillintää, tunnustaa Twilight-leffoista tuttu Ashley Greene.

– Rakastan pizzaa ja jäätelöä – kaikkea, mikä on pahaksi, myöntää tosi-tv-tähti Kim Kardashian.

MTV3/Helmi

Lähde: closeronline.co.uk

Kuvat: Getty Images ja Wireimage/AOP

Lifestyle

Lisää aiheesta:

Nähtiinkö Hietaniemen hautausmaalla kummitus? Vahtimestari kertoo kylmäävän tarinanGranaattiomenan siemenet irti hetkessä – tämä kikka toimii!Kaamos koettelee jaksamista: Näin erotat väsymyksen masennuksestaMiten kuusi kannattaa kuljettaa kotiin? "Ehdottomasti paras ja suositeltavin tapa"Mitkä ovat kodin suurimmat sähkösyöpöt jouluna? Pienellä niksillä voit säästää joulun sähkölaskussaJessen nerokas joulupuuro: Näin teet vispipuuroa glögistä

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 18:55
    Huomenta Suomi

    Nähtiinkö Hietaniemen hautausmaalla kummitus? Vahtimestari kertoo kylmäävän tarinan

  • 17:10
    Ruokaniksit

    Granaattiomenan siemenet irti hetkessä – tämä kikka toimii!

  • 14:45
    Lifestyle

    Kaamos koettelee jaksamista: Näin erotat väsymyksen masennuksesta

  • 11:58
    Liikenneturvallisuus

    Miten kuusi kannattaa kuljettaa kotiin? "Ehdottomasti paras ja suositeltavin tapa"

  • 10:10
    Sähkö

    Mitkä ovat kodin suurimmat sähkösyöpöt jouluna? Pienellä niksillä voit säästää joulun sähkölaskussa