Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Guy Ritchie avautuu avioliitostaan Madonnan kanssa

Guy Ritchie ja Madonna vuonna 2008.
Guy Ritchie ja Madonna vuonna 2008.
Julkaistu 29.11.2011 15:00

Guy Ritchie ehti olla Madonnan kanssa naimisissa kahdeksan vuotta, ennen kuin pari erosi vuonna 2008. Nyt mies kertoo, miksi hän ei kadu entistä avioliittoaan.

Ohjaaja Guy Ritchie, 43, kertoo, ettei hän kadu vuonna 2008 päättynyttä avioliittoaan Madonnan, 53, kanssa. Mies arvostaa entistä liittoaan, sillä siitä syntyi rakkaat lapset.

Ritchiestä , kun hänen tyttöystävänsä Jacqui Ainsley synnytti pojan. Ohjaaja ei kadu kahdeksaa avioliittovuottaan pop-tähden kanssa ja kertoo, että kokemus oli ylivoimaisen positiivinen, etenkin kun siitä syntyi parin biologinen lapsi Rocco, 11, ja adoptiolapsi David Banda, 6.

– Nautin ensimmäisestä avioliitostani. En missään nimessä kadu sitä. Kokemus oli kaiken kaikkiaan hyvin positiivinen. Rakastan lapsia, jotka liiton ansiosta sain elämääni, enkä olisi valinnut muuta tietä. Mutta elämä jatkuu, eikö niin? Ritchie kertoo Details-lehden haastattelussa.

Guy Ritchie ja Madonna vuonna 2008.
Guy Ritchie ja Madonna vuonna 2008.

Guy Ritchie ja Jaqcui Ainsley heinäkuussa 2011.Guy Ritchie ja Jaqcui Ainsley heinäkuussa 2011.

Mies myöntää, että parin elämä ei aina ollut helppoa.

– Olet oikeassa, astuin saippuasarjaan ja elin siinä melko pitkän ajan elämästäni. Puhun ajasta varmaan kymmenen vuoden päästä kaunopuheisemmin, Ritchie sanoo.

Kolmen lapsen isä ei kuitenkaan ole innokas jakamaan lastenhoitovinkkejä.

– Olen iloinen, ettei kukaan neuvonut minua liikaa. Sinun on selvitettävä itse miten homma toimii. Vastustan sitä, että ihmiset lataavat niin paljon paineita lapsiin ja ryöstävät heidän lapsuutensa antamalla niin paljon kotiläksyjä. Olen sitä mieltä, että jos lapset haluavat vain hengailla, niin sitten heidän pitäisi saada tehdä sitä, Ritchie toteaa.

Pikkukuvat suurenevat klikkaamalla!

Madonna pelastaa maailmaa: Aikoo avata orpokodin

MTV3/Helmi

Lähteet: Usmagazine.com, Femalefirst.co.uk

Kuvat: Getty Images

Lisää aiheesta:

Työttömyys voi tutkimusten mukaan sairastuttaa – työtön Juho-Pekka kaipaa ihmiskontakteja ja rutiinejaTätä hedelmää Hanna Partanen suosittelee välipalaksi: "Tosi kuitupitoinen"ViikkohoroskooppiKiinnitä huomiota yhteen oleelliseen seikkaan ostaessasi vitamiinivalmistettaEi ole lahjomista: Kokenut koiratutkija korjaa harhaluulon koirien kouluttamisestaSaako piparitaikinaa oikeasti syödä raakana?
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 08:15
    Asian ytimessä.doc

    Työttömyys voi tutkimusten mukaan sairastuttaa – työtön Juho-Pekka kaipaa ihmiskontakteja ja rutiineja

  • 06:51
    Hedelmät

    Tätä hedelmää Hanna Partanen suosittelee välipalaksi: "Tosi kuitupitoinen"

  • 00:00
    Horoskooppi

    Viikkohoroskooppi

  • Eilen19:01
    Vitamiinit

    Kiinnitä huomiota yhteen oleelliseen seikkaan ostaessasi vitamiinivalmistetta

  • Eilen17:01
    Koirat

    Ei ole lahjomista: Kokenut koiratutkija korjaa harhaluulon koirien kouluttamisesta