Elina Gustafsson pulahti uimaan Slovenialaiseen järveen.
Ex-nyrkkeilijä Elina Gustafsson lomailee paraikaa Sloveniassa. Matkallaan hän vieraili näyttävällä Bohinj-järvellä, josta hän jakoi niin ikää sosiaaliseen mediaan näyttäviä otoksia.
– Saavuin Bohinj järven parkkikselle jossa näin heti ihanan ja avuliaan slovenialaisen lenkkimummon. Hän innoissaan antoi vinkkejä, kun sanoin että juoksen järven ympäri.
Matkan puolessa välissä Gustfsson vieraili Vogel-kaapelihissin avulla ylhäällä vuorella, josta hän nappasi niin ikää näyttäviä otoksia.
Lue myös: Elina Gustafssonin ja Ansku Bergströmin hempeä yhteiskuva kerää kehuja: ”Söpöt”
– Tuo Vogel-kaapelihissi oli aivan jäätävä ja alkoi vähän heikottaa katsoa alas. Tulin alas, jossa näin hetken päästä kolmannen kerran slovenialaisen lenkkimummon. Hän lähti saattamaan mua takas reitille ja lopuksi antoi mailinsa, että voin lähettää hänelle kuvia meistä ja tiedon, että oon turvallisesti kotona.
Takaisin juostessa Gustafssonille oli tullut pakottava tarve päästä uimaan.