Mainos

CHL 2018-19 ohjelma – tässä ottelut, lohkot ja tulokset

5:02

Jääkiekon CHL-liiga 2018-2019 käynnistyy torstaina 30. elokuuta. Kausi huipentuu tiistaina 5.2.2019 pelattavaan finaaliin.

Pääkuvan videolla ennen viimeistä alkulohkokierrosta kuvattu CHL Extra, jossa perattiin suomalaisjoukkueiden kautta eurokaukaloissa. 

Suomesta mukana on viisi joukkuetta: Kärpät, Tappara, HIFK, JYP ja TPS.

Viime kaudella JYP voitti CHL-mestaruuden ensimmäisenä suomalaisjoukkueena. Aiemmat kolme mestaruutta oli mennyt Ruotsiin (Luulaja ja kahdesti Frölunda). Toiseksi parhaana suomalaissuorituksena CHL:ssä Oulun Kärpät oli hopealla 2016.

CHL-mestari kuittaa itselleen tällä kaudella 365 000 euroa.

Alla CHL:n otteluohjelma ja tulokset (alkamisajat Suomen aikaa).

Elokuu 2018:

Torstai 30.8.Tulos
18.00HC Plzen - HC LuganoLohko H3-2
19.30Växjö - SC BernLohko G1-2
20.30Banska Bystrica - JYPLohko H1-6
20.45Zsc Lions Zurich - Aalborg PiratesLohko A6-5 (JA)
21.20Vienna Capitals - FrölundaLohko A1-4
21.30Cardiff Devils - Red Bull SalzburgLohko G2-5
Perjantai 31.8.
18.00Mountfield HK - Thomas Sabo Ice TigersLohko F1-2
18.30GKS Tychy - HIFKLohko C3-5
18.30Trinec - DjurgårdenLohko E1-6
19.00Neman Grodno - KometaLohko D4-2
19.00Kärpät - RouenLohko F4-0
19.30Malmö - TPSLohko B8-4
20.30Storhamar Hockey - TapparaLohko E3-2 (VL)
20.30Eisbaren Berlin - EV ZugLohko D3-5
20.30EHC Red Bull Munich - Yunost MinskLohko B4-3
20.45Bolzano-Bozen - SkellefteåLohko C4-3 (VL)

Syyskuu 2018:

Lauantai 1.9.Tulos
16.00Växjö - Red Bull SalzburgLohko G5-2
17.30HC Plzen - JYPLohko H4-2
20.00Banska Bystrica - HC LuganoLohko H5-2
20.45Zsc Lions Zurich - FrölundaLohko A3-2 (VL)
21.00Cardiff Devils - SC BernLohko G2-3 (JA)
21.20Vienna Capitals - Aalborg PiratesLohko A2-3 (JA)
Sunnuntai 2.9.
16.00Malmö - Yunost MinskLohko B4-1
16.30GKS Tychy - SkellefteåLohko C1-8
17.00Neman Grodno - EV ZugLohko D2-4
18.00EHC Red Bull Munich - TPSLohko B5-1
18.00Eisbaren Berlin - KometaLohko D2-3
18.30Mountfield HK - RouenLohko F3-2
18.30Trinec - TapparaLohko E2-8
19.00Kärpät - Thomas Sabo Ice TigersLohko F9-3
19.00Storhamar Hockey - DjurgårdenLohko E2-3
19.30Bolzano-Bozen - HIFKLohko C4-1
Torstai 6.9.
19.00Kometa - Neman GrodnoLohko D6-2
19.00HIFK - Bolzano-BozenLohko C1-2 (VL)
19.00TPS - EHC Red Bull MunichLohko B5-3
19.00Yunost Minsk - MalmöLohko B6-2
19.30Frölunda - Zsc Lions ZurichLohko A4-2
19.30Skellefteå - GKS TychyLohko C6-2
20.30Red Bull Salzburg - Cardiff DevilsLohko B4-2
20.30Aalborg Pirates - Vienna CapitalsLohko A1-6
20.45SC Bern - VäxjöLohko G4-3
Perjantai 7.9.
19.00Tappara - Storhamar HockeyLohko E6-1
19.00JYP - PlzenLohko H2-6
19.30Djurgården - TrinecLohko E3-4
20.30Thomas Sabo Ice Tigers - Mountfield HKLohko F4-3 (JA)
20.45HC Lugano - Banska BystricaLohko H4-1
20.45EV Zug - Eisbaren BerlinLohko D6-1
21.00Rouen - KärpätLohko F2-4
Lauantai 8.9.
16.00Skellefteå - Bolzano-BozenLohko C2-1
16.00Frölunda - Vienna CapitalsLohko A1-4
18.00EV Zug - Neman GrodnoLohko D2-3 (JA)
19.00HIFK - GKS TychyLohko C2-1
19.00TPS - MalmöLohko B1-2
20.00Aalborg Pirates - Zsc Lions ZurichLohko A1-2
20.45SC Bern - Cardiff DevilsLohko G3-2
21.20Red Bull Salzburg - VäxjöLohko G4-3
Sunnuntai 9.9.
16.15Rouen - Mountfield HKLohko F2-0
16.30Djurgården - Storhamar HockeyLohko E5-2
17.00Yunost Minsk - EHC Red Bull MunichLohko B0-3
18.00Kometa - Eisbaren BerlinLohko  D4-3
18.00Thomas Sabo Ice Tigers - KärpätLohko F4-3
19.00JYP - Banska BystricaLohko H6-0
19.00Tappara - TrinecLohko E3-2 (JA)
20.45HC Lugano - PlzenLohko H2-3

Lokakuu 2018:

Tiistai 9.10.Tulos
18.00Plzen - Banska BystricaLohko H6-4
18.30Trinec - Storhamar HockeyLohko E2-3
19.00HIFK - SkellefteåLohko C1-5
19.00Kärpät - Mountfield HKLohko F3-2
19.00TPS - Yunost MinskLohko B3-1
19.30Växjö - Cardiff DevilsLohko G3-1
19.30Djurgården - TapparaLohko E3-5
19.30Frölunda - Aalborg PiratesLohko A6-0
20.30EHC Red Bull Munich - MalmöLohko B3-2
20.45HC Lugano - JYPLohko H2-0
20.45Zsc Lions Zurich - Vienna CapitalsLohko A7-4
Keskiviikko 10.10.
18.30GKS Tychy - Bolzano-BozenLohko C5-3
19.00Kometa - EV ZugLohko D2-3
20.30Eisbaren Berlin - Neman GrodnoLohko D4-1
20.45SC Bern - Red Bull SalzburgLohko B2-1 (VL)
21.00Rouen - Thomas Sabo Ice TigersLohko F4-2
Tiistai 16.10.
19.00Tappara - DjurgårdenLohko E5-1
19.00JYP - HC LuganoLohko H0-1
19.00Neman Grodno - Eisbaren BerlinLohko D2-4
19.30Malmö - EHC Red Bull MunichLohko B6-1
19.30Skellefteå - HIFKLohko C3-4 (JA)
20.00Storhamar Hockey - TrinecLohko E6-2
20.30Vienna Capitals - Zsc Lions ZurichLohko A2-6
20.30Aalborg Pirates - FrölundaLohko A1-5
20.30Thomas Sabo Ice Tigers - RouenLohko F2-5
20.45Bolzano-Bozen - GKS TychyLohko C6-4
20.45EV Zug - KometaLohko D2-1
21.30Cardiff Devils - VäxjöLohko G5-6 (JA)
Keskiviikko 17.10.
18.00Banska Bystrica - PlzenLohko H2-3 (JA)
19.00Mountfield HK - KärpätLohko F3-4 (VL)
19.00Yunost Minsk - TPSLohko B2-1
20.30Red Bull Salzburg - SC BernLohko B2-1

Marraskuu 2018:

Neljännesvälierät


Tiistai 6.11.Tulos
19.00Malmö - Bern4-1
19.00
Kometa Brno - Tappara5-1
19.30
Storhamar - Skellefteå4-4
20.45Zürich Lions - Kärpät4-4
20.45HC Lugano - Frölunda1-1
20.45HC Bolzano - HC Pilsen1-6
21.00Rouen - RB Salzburg3-3
21.00RB München - EV Zug2-3

Tiistai 20.11.
18.00HC Pilsen - HC Bolzano6-2
19.00Kärpät - Zürich Lions3-2
19.00 Skellefteå - Storhamar3-2
19.00Frölunda - HC Lugano5-4
19.00Tappara - Kometa Brno5-5
20.30RB Salzburg - Rouen5-1
20.45EV Zug - RB München0-2
20.45SC Bern - Malmö

0-1


Joulukuu 2018:

Puolivälierät


Tiistai 4.12.
Tulos
19.00Kometa Brno - Frölunda HC1-4
19.00Skellefteå - HC Plzen3-3
20.30RB München - Malmö 2-1
20.30
RB Salzburg - Kärpät
3-2

Tiistai 11.12.

18.00HC Plzen - Skellefteå2-1 (VL)
19.00Frölunda HC - Kometa Brno6-1
19.00
Kärpät - RB Salzburg
1-1
19.00Malmö - RB München5-5

CHL:n sarjataulukko

Mainos

Lisää aiheesta
    Mainos

    Suosituimmat videot

    Mainos

    Uusimmat

    Mainos
    Mainos
     

    Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttökokemusta. Jatkamalla hyväksyt niiden käytön. Tutustu tietosuojakäytäntöömme.

    Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme vaihtamaan tuettuun selaimeen. Lisätietoja