Bridal Awards 2010: Vuoden kaunein sormus

Kuva: Kultaseppämestari Tarkkanen
Sormus: Tunteidenvuori. Kuva: Kultaseppämestari Tarkkanen
Julkaistu 03.05.2010 15:51(Päivitetty 20.06.2010 16:11)

Onko teidän sormuksenne vuoden kaunein? Ilmoita kihla- tai vihkisormuksesi mukaan Vuoden kaunein sormus -kilpailuun!

Nyt on haussa Vuoden kaunein sormus! Mikä sormus herättää tunteita ja otetaan ilolla vastaan koko loppuelämäksi omaan sormeen? Missä sormuksessa yhdistyy luovuus, herkkyys, upeat materiaalit ja tunne?

Ilmoita sormus Bridal Awards 2010 -kilpailuun!

Osallistuaksenne kilpailuun:

• sormuksen tulee olla Suomessa valmistettu
• sormuksen tulee olla sarjavalmisteinen, ei uniikki
• liitteenä tulee olla kuva sormuksesta
• ehdotukset tulee jättää 18.6. mennessä

Kilpailuun voi osallistua myös useammalla sormuksella, kuitenkin maksimissaan kolmella. Viime vuonna osallistuneet tuotteet eivät saa osallistua. Toimittajista ja muotialan toimijoista koostuva raati valitsee 10 finalistia ja kauneimman sormuksen löytämiseksi järjestetään yleisöäänestys ja suosikkiaan voi äänestää häät.fi-sivuilla 1.7.–1.9.2010.

Aikaisemmat voittajat:

Vuoden kaunein sormus 2009 – Tunteidenvuori, Kultaseppämestari Mika Tarkkanen

Vuoden kaunein sormus 2008 – Ornamentti, Au3 Design Oy, Tero Hannonen

Palkinnot

Voittaja saa Vuoden kauneimman sormuksen tittelin lisäksi 12m²:n osaston Häät&Rakkaus-messujen kanssa samaan aikaan järjestettäviltä Gold Silver Watch -messuilta. Voittaja saa näkyvyyttä Suomen suosituimmalla hääsivustolla häät.fi ja voittajasta tehdään juttu HÄÄT-lehteen. Voittajat julkistetaan ja palkitaan messujen Bridal Awards -juhlanäytöksessä Helsingin Messukeskuksessa 15.10.2010.

Ilmoita sormus mukaan kilpailuun:

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle