Vihainen äiti on jakanut mielipiteet nöyryyttäessään poikaansa julkisesti.
Yksinhuoltajaäiti Terry Evans julkaisi Facebook-sivuillaan raivoisan päivityksen viime kuussa, kun hänen 12-vuotias Jacob-poikansa kiusasi koulunsa uutta tyttöä.
Evans kirjoittaa, että häntä inhottaa poikansa käytös. Brittiäiti uhkailee lastaan suurilla ongelmilla, jos hän edes hengittää kiusaamaansa tyttöä päin. Päivitys on levinnyt laajalti tykkäyksien ja jakojen johdosta, mutta kaikki eivät ole Evansin päivityksen kannalla. Kritiikkiä herätti erityisesti pojan nolaaminen julkisesti. Evans palasikin päivittämään alkuperäistä kirjoitustaan perustelullaan siitä, miksi poika ansaitsi tämän julkisen häpäisyn.
Kuvakaappaus: The Sun/Facebook
"Olen järkyttynyt siitä, että 12-vuotias poikani koki oikeaksi talloa koulussa tahallaan uuden tytön kengän päälle ja vääntää hänen jalkaansa sellaisella voimalla, että se rikkoi hänen uuden kenkänsä saaden koron napsahtamaan. Kerron sinulle jotain, Jacob, jos edes hengität häneen tai kehenkään muuhunkaan päin kiusaavalla tavalla luovutan sinut henkilökohtaisesti heidän vanhemmilleen, ja saat tehdä kaikki nöyryyttävät askareet, jotka he kokevat oikeaksi, niin pitkään kuin he haluavat... Sano hyvästit syntymäpäivärahoillesi, sillä ostat sille tytölle uuden kenkäparin ja kukkakimpun! #minunkodissanieikiusaajaasu
