Työntekijä kuoli jäätyään asfalttijyrän alle Jyväskylässä

AOP asfalttijyrä
GRK on toteuttanut Jyväskylän kaupungille päällystysprojektia, jossa on paikattu Kinkovuorentien uria. Kuvituskuva.All Over Press
Julkaistu 17.07.2025 13:32
Toimittajan kuva
Katariina Taleva

katariina.taleva@mtv.fi

Yritys on toteuttanut Jyväskylän kaupungille päällystysprojektia.

GRK:n yhteistyökumppanin työntekijä on kuollut jäätyään asfalttijyrän alle keskiviikkona 17. heinäkuuta Jyväskylässä. 

Asiasta tiedottaa GRK.

GRK on toteuttanut Jyväskylän kaupungille päällystysprojektia, jossa on paikattu Kinkovuorentien uria. 

– Haluan välittää osanottomme uhrin omaisille, hänen lähipiirilleen sekä kaikille hänen kanssaan työskennelleille, GRK-konsernin riskienhallintajohtaja Timo Pinomäki sanoo tiedotteessa.

Yritys on ollut onnettomuudesta yhteydessä viranomaisiin ja informoinut heitä ja kertoo auttavansa viranomaisia onnettomuuden tutkinnassa.

GRK tekee myös oman tutkintansa onnettomuuteen johtaneista syistä. 

Yritys tarjoaa kriisiapua kaikille projektissa työskenteleville ja laajemmin myös muulle GRK:n henkilöstölle tarpeen mukaan. 
 

Tuoreimmat aiheesta

Kuolemantapaukset