Luksussviitin 3400 euron vuorokausihintaan kuuluvat unimenu ja herkut omien toiveiden mukaan
Hotelli Kämpin henkilökunta sai maanantai-iltana hälytyksen tärkeän vieraan saapumisesta. Hotellin edustalla parveilleet ihmiset näkivät, että Madonnan lapset Rocco, Mercy ja David Banda sekä heidän hoitajansa saapuivat hotelliin. Supertähti konsertoi tiistaina Tallinnassa ja saapuu Helsinkiin ennen torstain Jätkäsaaren keikkaa.
Lapsia varten valmisteltiin parhain ja kallein Mannerheim-sviitti. Viihdeuutisten saamien tietojen mukaan hotellihuoneeseen kuljetettiin erilaisia herkkuja. Mannerheim sviitiksi nimetty 258 neliön luksushuoneisto koostuu kaikkiaan kuudesta huoneesta, joista viidestä aukeaa näkymät Esplanadin puistoon.
Huoneen vuorokausiveloitus on 3400 euroa. Hinta sisältää hotellin tervehdyksen; hedelmäkorin, suklaata, sampanjaa sekä kukka-asetelman. Myös vieraiden omat toiveet otetaan huomioon ja toteutetaan mahdollisuuksien mukaan.
Sviitissä on ruokailuhuone, työhuonetila, sauna, apukeittiö, kaksi makuuhuonetta ja kaksi olohuonetta sekä kaksi parveketta. Suomessa yönsä viettäneet muutkin supertähdet ovat majoittuneet Mannerheim-sviitissä.
Sviitissä on huolehdittu myös siitä, että vieraat nukkuvat yönsä hyvin. Madonnankaan lapsien ei tarvitse laskea lampaita jos uni ei tule. Hotelli tarjoaa vierailleen unimenun, joka sisältää erilaisia tyynyvaihtoehtoja ja musiikkia.
MTV3:n Viihdeuutiset nyt myös Twitterissä, tutustu.
(MTV3)