Susanna Penttilän nyt jo poistettu somevideo sai osakseen paheksuvia reaktioita. Penttilä kertoo MTV Uutisille, etteivät videon tarkoitusperät olleet seksuaaliset.
Yrittäjä ja Onlyfans-sisällöntuottaja Susanna Penttilä julkaisi Instagram-tilillään videon, joka kirvoitti kritisoivia reaktioita. Kritiikki liittyi videolle kirjoitettuun tekstiin.
– Mopoboit on hot. Kevariboit on hot. Ajakaa varovasti, videolla luki.
Osa videota kommentoineista somekäyttäjistä tulkitsi, että Penttilä tarkoitti mopo- ja kevaripojilla alaikäisiä.
– Nyt menee yli rajojen Suski. Joku roti tuon touhun kanssa, yhdessä videon kommentissa luki.
Video on nyttemmin poistettu Penttilän tililtä.

Lue myös: Susanna Penttilä ei huolinut Nico Lingmania kohubussiinsa
MTV Uutisten tavoittama Penttilä sanoo, ettei tarkoita videolla mitään seksuaalista. Video on Penttilän mukaan tehty sen jälkeen, kun useampi "mopopoika" oli pyytänyt häneltä yhteiskuvaa hänen ollessaan festivaaleilla Tikkurilassa Vantaalla.
– Minulla ei ole mitään seksuaalista, ei, ei, ei. Haluan vain toivottaa hyvää mieltä Tikkurilan mopopojille, ei mitään muuta, hän sanoo.
Penttilä sanoo tarkoittaneensa videolla käyttämällään hot-sanalla sitä, että mopopojat ovat suloisia.
– Tarkoitan sitä hyvällä. Haluan vain nostattaa mopopoikien mieltä ja toivottaa hyvää kesää. Laitoinkin siihen, että ajakaa varovasti, hän sanoo.
– Sanoinkin, että bussiin ei pääse, mutta selfieen pääsee, hän jatkaa nauraen.
Bussilla Penttilä viittaa niin kutsuttuun bangbusiinsa, joka on saanut kesän aikana valtavasti huomiota sekä otsikoissa että sosiaalisessa mediassa. Bangbus on pakettiauto, jolla Penttilä markkinoi Onlyfans-sisältöjään.
Kesän aikana bussinsa kanssa liikkeellä olleen Penttilän mukaan häneltä tulevat kyselemään yhteiskuvia sekä nuoret pojat että tytöt.
– Se on semmoinen hyvän mielen bussi. Se on niin kohuttu, niin pojat ja tytöt haluavat tulla ottamaan kuvia sen kanssa.

