Suomalainen versio suositusta Konttori-sarjasta jatkuu.
Brittiläisen kulttisarjan suomalaisversion kolmannen kauden kuvaukset alkavat tänään maanantaina 27.8. ja sarja tulee katsottavaksi Elisa Viihteeseen alkuvuonna 2019.
Kolmannella kaudella YT-neuvottelut ovat päättyneet, Keuruun ja Riihimäen konttorit ovat yhdistyneet. Pentti Markkanen on yhä Konttorin pomo. Häntä näyttelee edelleen Sami Hedberg ja sarjan muissa merkittävissä rooleissa jatkavat aiemmilta kausilta tutut kasvot Pyry Äikää, Linda Wiklund, Antti Tuomas Heikkinen, Ushma Karnani, Lotta Lindroos, Mazdak Nassir ja Kaisla Puura.
– Uusi kausi on aiempaa ajankohtaisempi: Markkanen joutuu tekemään omia ratkaisujaan myös muun muassa pakolaisten palautuksiin. Vaikea uskoa, että edes Sipilä pystyisi samaan, tuottaja Sasu Norhomaa kuvailee tulevaa kautta tiedotteessa.
LUE LISÄÄ: Sami Hedberg ja Elias Kaskinen coveroivat Hedbergin hittiä: "Saa ihan uuden eroottisen sävyn"
Konttorin kolmannen tuotantokauden ohjaa Markus Lehmusruusu yhdessä Paula Korvan kanssa ja sen pääkäsikirjoittajana toimii . Kolmannen tuotantokauden tuottaa Sasu Norhomaa. Sarjan tuottavat yhteistyössä Solar Republic, Elisa Viihde sekä BBC Worldwide.
