Hanna Kinnunen ja Roope ovat näytelleet yhdessä aina siitä saakka, kun Roope oli kuuden viikon ikäinen.
Salattujen elämien kevätkausi lähenee loppuaan, ja sarjan tähdet kirmaavat näillä näppäimillä kesälaitumille. Salkkareissa Sallaa esittävä näyttelijä Hanna Kinnunen jakoi Instagram-tililleen kuvasarjan, jonka yhteydessä hän kertoo sarjan kevätkauden "suurimmasta saavutuksestaan", eli ruutulapsensa Roopen kanssa löytämästään yhteydestä.
Valloittava Roope esittää Salkkareissa Sallan ja Karin lasta Tukkua. Kinnusen postauksen toisessa ja kolmannessa kuvassa hän ja Roope hassuttelevat yhdessä.
– Salkkareiden kevätkausi lähenee loppuaan. Minun tämän kevään suurin saavutus siinä työssä näkyy kakkoskuvassa. Ihanin ja suloisin vastanäyttelijäni Roope antoi minulle halauksen ja siihen päälle vielä lentosuukon meidän kevään viimeisen yhteisen kuvauspäivän lopuksi. Sydän suli täysin, Kinnunen kirjoittaa julkaisussaan.
– Hän on hurmuri ja ilopilleri, joka ei kuitenkaan ole montaa kertaa suostunut esimerkiksi syliin. Siksi tämä halaus tuntui suurelta luottamuslauseelta yhteistyössämme, hän jatkaa.
