Laulaja Jari Sillanpää kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille ihailevansa hänen keikallaan piipahtanutta sketsihahmoa.
Jari Sillanpään Hitit & Hutut -konsertissa sunnuntaina oli ylimääräistä säpinää, kun miehen kanssa lavalla nähtiin yllättäen MTV3:n Putous-viihdeohjelman Vuoden sketsihahmokilpailun voittaja Leena Hefner o.s. Herppeenluoma.
Leena Hefnerin takaa löytyy näyttelijä Armi Toivanen. Jari viestittää MTV3.fin Viihdeuutisille pyytäneensä Hefneriä vierailemaan Helsingin Musiikkitalon show'ssa.
– Ammattitaitoisen ja herttaisen Armi Toivasen Putous-hahmo Leena Hefner oli mun ehdoton suosikki ohjelman alusta asti. Innostuin ideasta pyytää häntä vierailemaan interaktiiviseen Hitit & Hutut -konserttiin, missä voi tapahtua mitä vaan, koska vaan, Jari kertoo.

Fanit olivat varmasti hurmiossa tällä hetkellä kovassa nosteessa olevan koomikon yllätysvierailusta. Myös Jari on tyytyväinen parin yhteistyöhön.
– Niin oli nättinä floridalainen Leena Hefner os. Herppeenluoma, kun hän toimi mun assarinani pienen hetken lavalla. Meillä oli molemmilla hirrween hauskaa ja niin kuulosti olevan yleisölläkin, hih.
Jari Sillanpään konsertin yllätysvieraasta uutisoi ensimmäisenä Iltalehti.
(MTV3)
