Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Naimisiin kaatosateessa? Kuninkaallisiin häihin luvattu rajuilmaa!

Kate Middleton ja prinssi William
Kate Middleton ja prinssi William
Julkaistu 26.04.2011 10:38(Päivitetty 26.04.2011 10:40)

Jos sääennusteet eivät muutu, innokas yleisö ei kenties näe Kate Middletonin hääpukua sateenvarjojen takaa.

Prinssi William ja Kate Middleton saavat tanssia häitään sadekuurojen keskellä, mikäli sääennusteet eivät muutu. Brittilään on luvattu sadekuuroja ja viileitä lämpötiloja perjantaiksi 29. huhtikuuta, kertoo Daily Mail.

Sadekuuro pilaisi myös kuninkaallisen nuorenparin matkan Westminster Abbeysta juhlapaikkaan, sillä avoin vaunu pitäisi huonon sään sattuessa vaihtaa suljettuun malliin. Myös muu kuningasperhe joutuisi tässä tapauksessa matkaamaan suljetuissa ajoneuvoissa.

Sade vaikuttaisi myös tuoreen avioparin esiintymiseen Buckinghamin palatsin parvekkeella: odotammekin jännityksellä, pitelevätkö he sateen sattuessa itse sateenvarjojaan, vai tekevätkö hovimiehet sen heidän puolestaan.

Prinssi William halusi viettää häitä keväällä säähän liittyvistä varoituksista huolimatta. Williamin kerrotaan kuitenkin huomauttaneen, että myös kuningattaren kruunajaisissa vuonna 1953 satoi, ja niitä sentään juhlittiin kesäkuussa!

MTV3/Helmi

Lähde: Dailymail.co.uk

Kuva: Getty Images

Lisää aiheesta:

Ymmärrätkö suomalaiset murresanat? Testaa tietosi!Oletko pähkinä- tai vehnäallergikko? Karl Fazerin konvehtirasiassa vääriä suklaita"Sehän lähti ihan lapasesta" – Sanna testasi, kuinka vaikea on saada auto hallintaan liukkaalla kelillä Helppo pullajälkkäri on nyt jättihitti somessa! Testaa vaikka isänpäiväksiOstitko tämän tuotteen Puuilosta? Tärkeä huomio!Etkö meinaa herätä aamuisin? Unilääkäri neuvoo, miten käytät kirkasvalolamppua oikein
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 19:12
    Testit

    Ymmärrätkö suomalaiset murresanat? Testaa tietosi!

  • 18:04
    Takaisinvedot

    Oletko pähkinä- tai vehnäallergikko? Karl Fazerin konvehtirasiassa vääriä suklaita

  • 16:55
    Liikenneturvallisuus

    "Sehän lähti ihan lapasesta" – Sanna testasi, kuinka vaikea on saada auto hallintaan liukkaalla kelillä

  • 14:16
    Ruoka

    Helppo pullajälkkäri on nyt jättihitti somessa! Testaa vaikka isänpäiväksi

  • 12:01
    Takaisinvedot

    Ostitko tämän tuotteen Puuilosta? Tärkeä huomio!