Myydäänkö Clintoneiden koti heidän alta?
Businessinsider.com uutisoi, että luksusasunto, jossa Yhdysvaltojen entinen presidentti asuu vaimonsa kanssa vuokralla, on nyt myytävänä.
Clintonit viettävät ansaittua lomaa elokuussa, ja he ovat raporttien mukaan vuokranneet East Hampton -kartanonsa loman ajaksi.
Kiinteistö on sijoittajamoguli Elie Hirschfeldin omistama, ja huhupuheiden mukaan hän olisi myymässä meren välittömässä läheisyydessä, Lily Pond Lanessa, sijaitsevaa 115 neilön kokoista lukaalia.
Vuonna 1920 rakennetusta talosta löytyy kahdeksan huonetta, neljä takkaa ja yksityinen ranta.
Hirschfeld on yrittänyt purkaa kiinteistöä jo vuodesta 2009 lähtien. Sen tämän hetkinen arvo on 18,2 miljoona euroa. Jos asunto on myynnissä, nähtäväksi jää, mitä pohatta siitä saa.
Toinen Clintoneihin liittyvä juoru on, että aikoinaan Hirschfeld suostui vuokraamaan asunnon Billille ja Hillarylle, jos suostuvat hänen kanssaan samaan valokuvaan.
MTV3
Kuvat: Lehtikuva, Wireimage
Uusimmat
-
19:39
Yläosaton nainen ryntäsi punaiselle matolle Cannesissa – protestoi Ukrainassa tapahtuvaa seksuaalista väkivaltaa vastaan
-
19:35
Sari kertoo, miksei hänen ja bachelor-Tuomaksen juttu ottanut tuulta alleen: "Olen erittäin onnellinen..."
-
19:31
Sveitsiläiskonkari teki historiaa – nousi MM-tilaston kärkeen
-
19:31
Sveitsi antoi hurjan myrskyvaroituksen! Kanada taipui vauhdikkaassa huippukamppailussa
-
19:25
Toni Rajalalta kirurgin tarkka sijoitus – Leijonat-hyökkääjä on saanut maistaa MM-kisoissa jotain ”unohtumatonta”
-
19:15
Jukka Jalonen löysi Leijonien pelistä tärkeän kehityskohdan – "Pitää pystyä välttämään"
-
19:07
Kimi Räikkösen tilastofakta viimein rikki – Ferrarilla kesti 14 vuotta uusia temppu
-
19:05
Zelenskyin mukaan Ukrainalle kelpaa vain EU:n täysjäsenyys – MTV seuraa sotaa
-
18:54
Saako tällä simppelillä eleellä toisen ihastumaan? Asiantuntijat arvioivat hittikikan tehoa
-
18:53
Sveitsin tähdeltä älytön taklaus – koko Kanadan penkki reagoi raivokkaasti
-
18:49
Kommentti: MM-kisojen tunnelmasoppa sai jo outoja piirteitä
-
18:40
Valtteri Bottas oli taas tarjota sokin Lewis Hamiltonille – kovaa puhetta Viaplaylle: "Rata ei sovi autollemme"
-
18:27
MTV seuraa: Kalle Rovanperältä jäätävä veto! Kärkitaistelu käy kuumana, edessä yksi ratkaisupätkistä
-
18:25
Leijonat liiteli tyylipuhtaaseen voittoon – Itävallan maalivahti joutui kovan rummutuksen kohteeksi
-
18:09
Leclerc kuittasi Verstappenin virheen! Bottakselta jälleen upea aika-ajo
-
18:05
RKP:n puoluekokous Turussa: Henriksson vastaisi inflaatioon keventämällä työn ja eläkkeiden verotusta
-
18:04
Gossip Girl -faneille iloisia uutisia – sarjan päätähdet tekivät paluun podcastissa
-
17:48
Sébastien Ogier kertoi syyn ulosajolleen – kritisoi samalla sääntöjä: "Ei pitäisi olla mahdollista"
-
17:40
Ilmiömäinen torjunta! Itävallan maalivahti pysäytti Mikael Granlundin upeasti
-
17:29
"Vihdoin maistiaisia kesästä" – sää lämpenee alkuviikosta, mutta ilo jää lyhyeksi
-
Lataa lisää