Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Marja Kihlström jätti eksänsä aikoinaan ikävällä tavalla: "En kertonut edes äidille, minne menin"

5:07Marja Kihlström muistelee ensimmäistä Kultainen Venla -gaalaansaKatso videolta, minkälaisen keskustelun Marja Kihlström kävi entisen kihlattunsa kanssa.
Julkaistu 18.01.2025 20:11
Toimittajan kuva
Teresia Jokela

teresia.jokela@mtv.fi

Seksuaaliterapeutti Marja Kihlström kävi läpi aiempia erojaan podcastin tekemisen myötä.

Seksuaaliterapeutti ja Naked Attraction -ohjelmast tuttu Marja Kihlström paljasti tehneensä viime vuonna Ylelle podcastia, jossa hän keskustelee entisistä suhteistaan eksiensä kanssa.

– Vaikka olen seksuaaliterapeutti, niin en todellakaan tiennyt, mihin sanoin kyllä, hän kertoi MTV Uutisille Kultainen Venla -gaalan punaisella matolla 17. tammikuuta.

Podcastin tarkoituksena oli, että Kihlström etsisi käsiinsä kaikki entiset kumppaninsa ja istuisi heidän kanssaan keskustelemaan päättyneistä suhteista. 

Lue myös: Marja Kihlström muistelee ensimmäistä kertaansa Kultainen Venla -gaalassa: "Oli vaikeaa hymyillä"

Kihlström kohtasi projektin aikana muun muassa yllätyksiä, pettymyksiä, hämmennystä ja vanhoja rakkaudentunteita. Hän on aikoinaan jättänyt erään nuoruudenrakkautensa ikävällä tavalla. 

– Se on ollut puolen elämän mittainen häpeä, että tein niin rakkaalle ihmiselle. Nyt istuimme alas ja juttelimme.

– Olimme yrittäneet puhua asioita auki, mutta emme osanneet. Emmekä osanneet hakea terapiastakaan apua. Lopulta, kun hän oli töissä, pakkasin urheilukassillisen vaatteita, jätin kihlasormuksen pöydälle ja lähdin. Enkä kertonut, kun yhdelle ystävälle, minne menin, en edes äidille, Kihlström muisteli eroaan. 

Katso videolta, minkälaisen keskustelun Marja Kihlström kävi entisen kihlattunsa kanssa. 

Lisää aiheesta:

Bachelor-Vivianna valottaa rakkauselämänsä kuulumisia – tällaiset välit hänellä on Joonas KenttämieheenMe Naiset: silikonirinnat aiheuttivat Marja Kihlströmissä tunteiden myllerryksen – kertoo, miten elämä muuttui leikkauksen myötäSeksuaaliterapeutti Maria Kihlströmin avioliitto rakoili – terapia pelasti: "Meillä on 12 vuoden jälkeen parempaa seksiä kuin koskaan"Me Naiset: Lotta Hintsa löysi uuden rakkauden – seurustelee 52-vuotiaan kiipeilyvalmentajansa kanssaEx-uutisankkuri Aino Huilajan parisuhde alkoi voimaan paremmin, kun pari muutti pakettiautoon: "Ei sielläkään mennyt koko aikaa smoothisti"Me Naiset: Maria Nordin avoimena puolisonsa päihdeongelmasta: ”Monta kertaa olin vähällä jättää Reinon”
Marja KihlströmKultainen VenlaSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Marja Kihlström
  • 5.5.11:19
    Seurapiirit

    Marja Kihlström pettyi, järkyttyi ja vihastui kohutun somekasvon sanoista: "Mitä te miehet ajattelette?"

  • 17.1.18:19
    Kultainen Venla

    Marja Kihlström muistelee ensimmäistä kertaansa Kultainen Venla -gaalassa: "Oli vaikeaa hymyillä"

  • 27.10.202419:31
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Marja Kihlström havahtui tekemään uudenlaisia valintoja elämässään syöpädiagnoosin jälkeen

  • 21.08.202416:00
    Seurapiirit

    Marja Kihlströmin koskettava julkaisu isoäidin kuoleman jälkeen: "Sain olla hänen rinnallaan kolme viimeistä päivää"

  • 14.08.202421:05
    Seurapiirit

    Marja Kihlströmin isoäiti sai vakavan sairauskohtauksen: "Hoito keskittyy enää kivunlievitykseen"