Mari Perankoski neuvoo naisia: Naurakaa ja juhlikaa!
Roba-sarjassa näyttelevä Mari Perankoski tietää niksit hyvään oloon ja kuinka olla sinut itsensä ja kroppansa kanssa.
MTV3:n Roba-sarjasta tuttu näyttelijä ja komedienne Mari Perankoski, 42, on saanut tuta aikamoisen kohun hänen poseerattuaan alastomana Helsingin Sanomien Kuukausiliitteen Sielu ja ruumis -juttusarjassa elokuussa 2012. Näyttelijä itse on suorastaan kyllästynyt, turhautunut ja selvästi tympääntynyt alastonkuvakohuun. Oletko näyttelijä kuitenkin sinut oman kroppansa kanssa?
– Kyllä. Ainahan sitä korjattavaa löytyy, mutta mikäs siinä. En jaksa sellaisia miettiä, Perankoskin pohtii.
Perankoski neuvookin suomalaisnaisia olemaan rohkeita ja avoimia sekä pitämään itsestään hyvää huolta.
– Kannattaa nauraa paljon, juhlia paljon, urheilla paljon. Ja syödä hyvin. Teen itse niin. Itse tykkään nauraa, kyllä se varmaan jotain hyvänolonhormonia tuottaa.
Peilissä Pelle Hermanni
Televisiokonkari ja hurtin huumorin ystävä Mari Perankoski kertoo, että maskeerattavana istuminen on hänelle jo tuttua puuhaa, mutta samalla myös oiva tilaisuus valmistautua tulevaan koitokseen.
– Maskeeraus mukavaa, siinä voi keskittyä työhön. Nimittäin maskeerattavana et voi ravata ees taas, etkä voi lukea, vaan voit vain valmistautua, Perankoski kuvailee.
Komedienne kertookin ammattilaisen tekemän maskeerauksen poikkeavan paljon hänen omasta meikkirutiinistaan.
– Olen todella huono meikkaamaan. Joskus saattaa onnistua tosi hyvin ja joskus taas näytän aivan Pelle Hermannilta. Perustelen sen sillä, että minulla on vessassa todella huonot valot, ja kun astun ulos, aivan kauhistun.
ROBAmaanantaisin klo 21.00 MTV3-kanavalla.
uusinnat AVAlla keskiviikkoisin klo 22.00!
Lue myös:
AVAn muita rikossarjoja:
AVA
Kuvat: MTV3
Uusimmat
-
12:16
Ilkka Herolalla on nyt kova paikka – MM-mitali mahdollinen, mutta mahtihiihtoa se huutaa
-
12:15
Liverpoolille synkkä takaisku: kapteeni ja keskikenttätähti sivussa pitkään
-
12:11
Korona sulkee myös yläkoulut pääkaupunkiseudulla: "Kolme viikkoa on nuoren maailmassa tosi pitkä aika"
-
12:09
Isoisän henkilöllisyyden selviäminen sai Pete Parkkosen miettimään valintojaan: "Tuntuu, että geenit on ohjannut mua"
-
12:03
THL: Suomessa todettu 720 uutta koronatartuntaa
-
12:00
C Moren uudet urheiluvodcastit alkavat: Mertaranta & Mertaranta -sarjan ensimmäinen jakso julkaistu
-
11:55
Poliisi tutkii pahoinpitelyä yläkoulussa Tampereella – epäiltynä useita nuoria, uhrista levitettiin videoita somessa
-
11:49
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: Uusia tartuntoja 720
-
11:47
Kateissa ollut muistisairas nainen löytyi hyväkuntoisena Torniossa
-
11:42
Romain Grosjeanin ex-pomo pelkää kuskin tapattavan itsensä – veti rahansa pois: "En pysty kohtaamaan leskeä ja hänen kolmea lastaan"
-
11:38
Prinssi Harry täräytti yllättäen tv:ssä suorat sanat "megxitistä" jo ennen kohuttua Oprah-haastattelua: "Tein kuten kuka tahansa olisi tehnyt"
-
11:27
Petteri Orpon kolumni: Maakuntauudistus on kehno pienelle, huono suurelle
-
11:26
Matemaatikkoisäkin hämmästyi 7-vuotiaan kotitehtävästä: "Voisiko joku auttaa minua keksimään vastauksen?"
-
11:18
Verkko-ostoksiin merkittävä muutos – kaikki EU:n ulkopuolelta tulevat ostokset tullattava heinäkuusta lähtien
-
11:15
Kuljettaja loukkaantui vakavasti ulosajossa Lohjalla – auto sinkoutui useita kymmeniä metrejä
-
11:02
Lehtikeisari Urpo Lahtisen elämästä tehdään sarja – pääosassa Aku Hirviniemi
-
10:59
Jan Vapaavuori Sanna Marinin korona-analyysistä: Pääministeri on väärässä
-
10:56
MM-rallitähti heti hankeen Rovaniemellä – Kalle Rovanperältä vahva avaus testierikoiskokeella
-
10:47
Sihvonen: SM-liigan kärkisijoilla hämmentävä yhtälö – kaksi pian työtöntä työnhakijaa loistaa uudistuneina
-
10:42
Danske Bankilla ongelmia: Palkat ja etuudet eivät ilmestyneet aamulla tileille – vika saatu korjattua
-
Lataa lisää