Laila Snellman: Nämä vaatekappaleet jokaiselta naiselta tulisi löytyä
Paparazzi-mallitoimiston johtaja Laila Snellman tietää, mitä jokaisen naisen vaatekaapista täytyy löytyä.
MTV Lifestyle tapasi Laila Snellmanin viime viikolla Anne Kukkohovin Supermood-ekokosmetiikkasarjan lanseeraustilaisuudessa. Tietenkin heti ensimmäisenä meidän oli saatava selville, mitä vaatekappaleita jokaisen naisen kannattaa omistaa.
– Hyvä pikkumusta on todella kätevä. Sellainen voi olla täysin ajaton. Hyvin istuvan mustan leningin voi laittaa aina vaikka mihin tilaisuuteen.
Pikkumustan lisäksi myös laadukkaat kengät ja laukku ovat Snellmanin mielestä hyvä sijoituskohde.
– Tässä tavararunsaudessa on hirmu vaikeaa sanoa, että mikä on kaikkein tärkein, Snellman kuitenkin huomauttaa.
Pikkumusta on aina tyylikäs, mutta Paparazzi-mallitoimiston johtajan mielestä tärkeintä on kuitenkin löytää se oma tyyli.
– Sellainen oma tyyli on hyvä olla, että pystyy lähtemään nopeasti minne tahansa tilaisuuteen.
Uusimmat
-
05:39
Suomi, Ruotsi ja Turkki tänään saman pöydän ääreen – Niinistö arvioi natojäsenyyden neuvottelutilanteen olevan parempi
-
05:31
Perävaunusta löytyi yli 40 ihmisen ruumiit Texasissa – kuolleiden uskotaan olleen siirtolaisia
-
05:22
Zelenskyi tuomitsee ostoskeskukseen tehdyn iskun terrorismina
-
05:08
Britannian kuninkaalliset ilmavoimat vierailulle Karjalaan
-
00:04
Ammattiliitto Pro:n kysely UPM:n työehdoista: "Tulokset ovat hälyttäviä"
-
23:16
Kahdeksan siviiliä kuoli Venäjän iskussa Lysytshanskissa Itä-Ukrainassa – MTV seuraa sotaa
-
23:08
Naton huominen huippukokous Madridissa – ”Näen mahdollisuuksia, että mennään ratkaisevasti eteenpäin”
-
23:06
Liettua joutui kyberhyökkäyksen kohteeksi
-
22:29
Suomen kiekkolegendalle upea tunnustus – teki suomalaista lajihistoriaa
-
22:06
Sjeverodonetsk kaatui – mitä Putin aikoo seuraavaksi? – "Sotilaidemme kyvykkyydellä pian koko Luhanskin alue vapautetaan"
-
22:00
Hailey Bieber oikeuteen – yritti ostaa kosmetiikkamerkkinsä nimen oikeuksia jo neljä vuotta sitten
-
21:57
Eduskunta hyväksyi seksuaalirikoslainsäädännön uudistuksen
-
21:56
Pelottava tilanne Wimbledonin tennisturnauksessa – pelaajalta nopea reagointi
-
21:00
Vappu Pimiä romanttisissa yhteiskuvissa puolisonsa kanssa: "Juhannusheila jo 12 vuoden ajan"
-
20:58
Venäjä tehnyt ohjusiskun ukrainalaiseen kauppakeskukseen, sisällä yli tuhat ihmistä – "Sotarikos ja rikos ihmisyyttä vastaan"
-
20:55
Japani murskasi Suomen toisella puoliajalla – tylyt lukemat Turun illassa
-
20:51
Etelä-Afrikassa tutkitaan merkillistä tapausta: 21 teiniä löydettiin kuolleina baarista, uhreilla ei ole näkyviä vammoja
-
20:45
Yleisurheilutähden tyly temppu sai somen raivoamaan – vastaa nyt kritiikkiin: "Te vain ajattelette, että minun tulisi pitää turpani kiinni"
-
20:41
Jopa 1 000 kilometrin ajomatka yhdellä latauksella? Kiinalainen akkujätti väittää rikkovansa ennätyksiä uudella teknologiallaan
-
20:19
Puffet-jäätelön keksissä on yksi seikka, joka ihmetyttää suomalaisia vuodesta toiseen – faktat hittituotteesta
-
Lataa lisää