Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lähde: Paul Pogba kovan kiristysyrityksen kohteena – isoveli ja lapsuudenystävät poliisitutkintaan

Paul Pogba on joutunut kiristysyrityksen kohteeksi, kertoo France Info.
Paul Pogba on joutunut kiristysyrityksen kohteeksi, kertoo France Info.IMAGO/Marco Canoniero/ All Over Press
Julkaistu 29.08.2022 06:44
Toimittajan kuva
Riku Hellanto

riku.hellanto@mtv.fi

RikuHellanto

Juventuksen ja Ranskan maajoukkueen tähtipelaaja Paul Pogba on ilmoittanut Ranskan poliisille joutuneensa kiristyksen kohteeksi, kertoo France Info.

France Infon mukaan Pogba on kertonut poliisille, että häneltä kiristetään peräti 13 miljoonaa euroa. Pogban mukaan kiristysyrityksen taustalla ovat hänen lapsuudenystävänsä ja isoveli Mathias Pogba.

Pogba on kertonut poliisille, että hänen lapsuuden ystävänsä ja kaksi aseistettua hupullista miestä olisi kaapannut hänet ja vaatinut häneltä 13 miljoonaa euroa. Kyseinen porukka on myös uhkaillut Pogbaa useampaan otteeseen niin Manchesterissa kuin Torinossakin.

Torinossa Pogba oli tunnistanut uhkailijoiden oman veljensä Mathiaksen. Pogban isoveli Mathias Pogba julkaisi lauantaina mystisen Instagram-videon, jolla hän kertoi aikovansa tehdä pikkuveljestään ja Kylian Mbappesta järisyttäviä paljastuksia lähitulevaisuudessa.

LUE MYÖS: Paul Pogban isoveli julkaisi mystisen videon – lupaa järisyttäviä paljastuksia veljestään ja Kylian Mbappesta

Paul Pogban mukaan kiristäjät haluavat julkaista viestejä, joiden mukaan hän olisi pyytänyt erästä läheistään noitumaan Kylian Mbappen. Pogba kiistää tämän vahvasti.

France Infon mukaan Pogba kertoi poliisille myös, että hänen lapsuudenystävänsä vaativat 13 miljoonaa euroa, koska ovat suojelleet Pogbaa 13 vuoden ajan, eikä jalkapallotähti ole auttanut ystäviään taloudellisesti ammattilaisuransa aikana.

Pogba on itse kertonut, ettei ole koskaan epäröinyt auttaa ystäviään taloudellisesti, jos he ovat tukea tarvinneet. Viime tammikuussa tilanne kuitenkin muuttui, kun Pogba huomasi erään ystävänsä varastaneen hänen luottokortiltaan peräti 200 000 euroa.

Lisää aiheesta:

Kylian Mbappen asianajaja myöntää: Harrasti seksiä PSG tulistui raiskauksesta epäillyn Kylian Mbappen vihjailuista: "Häpeällistä"Paul Pogban vanhempi veli otettu kiinni – syytetään jalkapallotähden kiristysyrityksestäPaul Pogban väitetään maksaneen maanmiehensä noitumisesta – kiristyssaagan kierrokset kovenevatSoppa Paul Pogban ympärillä sakenee – kiristysvyyhtiin liitetty veli latoi suorat sanat: "Haluat lähettää minut vankilaan valehtelemalla"Paul Pogban isoveli julkaisi mystisen videon – lupaa järisyttäviä paljastuksia veljestään ja Kylian Mbappesta
Serie AJalkapalloJuventusUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Serie A
  • 28.10.14:08
    Inter Milan

    Mediat: Jalkapallotähti traagisessa kolarissa – 81-vuotias mies kuoli

  • 27.10.18:36
    Napoli

    Kevin De Bruyne loukkaantui tehdessään maalin – Napolilta nyt ikävä päivitys

  • 27.10.15:15
    Juventus

    Juventus antoi päävalmentajalleen potkut

  • 23.10.00:00
    Mestarien liiga

    Jude Bellingham ratkaisi jättiläisten kohtaamisen – Chelsea teki historiaa Mestarien liigassa

  • 8.10.15:03
    Jalkapallo

    Uefalta järisyttävä päätös – "Täysin hullua"