Jääkiekkoilijan väite: U2-laulaja Bono liftasi minulta kyydin!
Kanadalainen jääkiekkoilija väittää antaneensa kyydin liftaavalle U2-laulajalle, Bonolle. Bono jopa kiitti miestä kyydistä U2:n keikan aikana!
Vancouverilainen jääkiekkoilija Gilbert Brule väittää ottaneensa kyytiin erikoisen liftarin: mies kertoo antaneensa kyydin U2-yhtyeen laulajalle, Bonolle, kertoo edmontonjournal.com.
Brule oli ajamassa koiransa ja tyttöystävänsä Kelsey Nicholsin kanssa puistoon, kun he havaitsivat kaksi liftaria tien sivussa. Brule oli varma, että toinen liftareista oli Bono. Nichols ei kuitenkaan uskonut miestä ja jatkoi ajamista.
Lopulta Brule sai tyttöystävänsä vakuuttuneeksi Bonon olemassaolosta, ja kaksikko kääntyi takaisin. Liftarit olivat edelleen samassa paikassa, ja kun kaksikko huusi Bonoa, tämä vilkutti ja käveli autolle yhdessä assistenttinsa kanssa.
– Olemme menossa ulkoiluttamaan koiraamme, ja Bono päätyy autoomme, Brule kuvailee omituista tilannetta.
"Olen päättänyt, että haluan olla Gilbert Brule"
Matkalla U2-nokkamies muun muassa jutteli Brulen kanssa tämän urasta jääkiekkoilijana Edmonton Oilers-joukkueessa. Bono myös pyysi Brulea tyttöystävänsä kanssa katsomaan U2:n keikkaa Edmontoniin, ja antoi heille backstage-passit.
Nicholsin passiin hän kirjoitti "kiitos kyydistä", ja Brulen passiin "sankarini Gilbert".
Bono myös kiitti kaksikkoa kyydistä kyseisen keikan aikana, kertoo edmontonjournal.com.
– Pidän jääkiekosta, koska ihmiset, jotka pelaavat sitä, ovat sellaisia tyyppejä jotka ottavat liftareita kyytiin. Olen niin kiitollinen. Olen päättänyt, että haluan olla Gilbert Brule, mies sanaili.
MTV3/Helmi
Lähde: Edmontonjournal.com
Kuvat: Getty Images
Uusimmat
-
15:59
Virallinen vahvistus – tässä on PSG:n uusi päävalmentaja
-
15:57
Talousvaikeuksissa rypevä SAS hakee konkurssisuojaa Yhdysvalloissa
-
15:52
Otavamedia sai 85 000 euron seuraamusmaksun Tietosuojavaltuutetun toimistolta – tietosuojapyyntöjen käsittelyssä puutteita
-
15:51
Valioliigatähti paljasti kokeneensa rasismia teininä Saksassa – sai myöhemmin kostonsa
-
15:49
Yli miljardin kiinalaisen yksityistiedot hakkerin kynsissä – onko tämä suurin tietomurto ikinä?
-
15:46
Michael Monroe poseeraa harvinaisissa yhteiskuvissa vaimonsa kanssa: "Rakastan sinua joka päivä enemmän"
-
15:28
Toiset raahautuvat hädin tuskin korttelin ympäri, mutta Tom vei koiransa 7 vuoden mittaiselle "lenkille"
-
15:07
Ukrainan ja Venäjän taisteluissa kuluu valtava määrä ammuksia, riittävätkö ne sodan yhä pitkittyessä?
-
15:05
Kim Kardashian, Kris Jenner ja monet muut kieltäytyivät juhlimasta Yhdysvaltain itsenäisyyspäivää kumoutuneen aborttioikeuden vuoksi
-
15:02
Pekka Haavisto kehuu Suomen saaneen Ruotsinkin Natoon – näin ulkoministeri avaa liittymiskeskustelujen sisältöä
-
15:02
NHL-sopimuksen tehnyt venäläisvahti lähetettin Jäämerelle – Neuvostoliiton pelaajalegendalta outo vertaus Suomen kiekkotähtiin: "Ennen kuin he lähtevät ulkomaille..."
-
14:48
Poliisia ajoi moottoripyöräilijää takaa Riihimäellä – kaksi ihmistä sairaalaan
-
14:25
Vanhus poistui linja-autosta ja jäi ajoneuvon alle – Poliisi tutkii kuolemaa Kontulassa
-
14:10
Pohjois-Suomen aluehallintovirasto velvoittaa Kuusamon Suurpetokeskuksen korjaamaan epäkohdat elokuun loppuun mennessä
-
14:04
Suomalaispanimo joutuu yllättäen luopumaan oluttölkeistään – "Kyllä se kannattaa ehdottomasti lasiin kaataa"
-
13:55
Piritta Hagman kertoo pimppi-pt-nimen taustoista: "Keskustelu sen ympärillä herättää tunteita"
-
13:32
Laki vaikeuttaa sähköpotkulautailun valvontaa – poliisi ei saa edes puhalluttaa kuljettajaa
-
13:24
Huippupestiin nimitetyllä Matti Heikkisellä selvä visio suomalaisen urheilun kehittämiseksi – "Kaltaiselleni johtajalle on nyt aika"
-
13:19
Jari-Matti Latvala tyrmäsi Toyotan WRC-tallia koskevat huhut
-
13:16
Haavisto toivoo nopeaa ratifiointikierrosta – Stoltenberg: "Tähän mennessä Naton historian nopein liittymisprosessi"
-
Lataa lisää