HIM-bändin rumpalin, Mika ”Kaasu” Karppisen vaimo Natali Karppinen avaa lauantaina valokuvanäyttelynsä Helsingissä.
Valokuvillaan tunnelmallisia tarinoita kertovan Natali Karppisen kolmas soolonäyttely, nimeltään Dark Paradise avaa ovensa lauantaina 26.4.2014 helsinkiläisessä Galleria 4-kuudessa. Fantasiamaailmaa sekoittavien kuvien sirkusteemassa seikkailee Nightwish-muusikko Tuomas Holopainen.
– Olen tehnyt paljon työtä tämän näyttelyn eteen noin vuoden ajan ja nyt olen hyvin innoissani tästä. On mahtavaa nähdä, miten yhdeksän erilaista kuvauskohdetta toimii yhdessä näyttelynä, Natali kertoo MTV.fille.
Näyttelyn avajaisiin tulee paljon taiteilijan läheisiä sekä hänen ja Kaasun viisivuotias tytär Lara. Natali odottaakin innolla läheisiltä saamaansa palautetta sekä tietenkin tyttären reaktioita.
– Olen innoissani siitä, että tytär pääsee nyt ensimmäistä kertaa avajaisiin ihastelemaan äitinsä töitä. Aiemmin hän on ollut niin pieni. Ottaessani kuvia minulla on aina hänet mielessäni. Tytär on tottunut näkemään isänsä töissä rumpujen takana, joten nyt on hienoa, että hän pääsee tutustumaan myös äitinsä töihin.




