Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

First Kiss -korun voittaja: Annan korun äidilleni

First Kiss
First KissCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010
Julkaistu 10.05.2010 17:44(Päivitetty 12.05.2010 09:19)

Lapponia-sivuston First Kiss -korun voittaja ilahtui kuullessaan, että on voittanut Chao-Hsien Kuon suunnitteleman First Kiss -korun. Koru lähtee äidille lahjaksi.

Sunnuntaina äitienpäivää kaikkien lähisuvun äitien kanssa viettänyt First Kiss -korun voittaja Ilona Virtanen ilahtui voitostaan ja lupasi muistaa korullaan rakasta äitiään.

"Vasta nyt, kun olen itse aikuinen, äitini on kertonut minulle kuinka rankkaa hänellä on elämässään ollut.. Varsinkin avioliitto on tullut vasta pitkän raskaan taipaleen jälkeen vakaaksi. Äitini on aina ollut liian kiltti.. Mutta silti hän on vahva ihminen, koska on selvinnyt tästä kaikesta ja elää nyt onnellista elämää. Minulla ja siskoillani oli hyvin onnellinen lapsuus, eli äiti on asettanut aina meidät etusijalle ja pitänyt meistä erityisen hyvää huolta", Virtanen kiittelee.

Virtanen kuvailee äitisuhdettaan tiiviiksi. Yhteydenpito on päivittäistä, ja apua ollaan valmiita auttamaan puolin ja toisin. "Se on sellaista arjen auttamista. Aina olen valmis auttamaan, jos tarvitaan apua. Minusta hän ansaitsee kaiken mahdollisen hyvän ja hemmottelun. Vuosi vuodelta äidistäni on tullut minulle entistä läheisempi ja minusta hän on kirjaimellisesti maailman paras äiti", Virtanen kertoo.

Fist kiss -koru menee oikeaan osoitteeseen, sillä koru ylistää rakkautta. "Haluan luoda koruja, jotka ilmaisevat syvää kauneutta sanomatta kuitenkaan liikaa ja jotka herättävät tunteita niin käyttäjissään kuin katsojissaankin. Minulle on ilmiselvää, ettei korun pidä toimia vain omana itsenään. Sen tulisi myös korostaa käyttäjäänsä", suunnittelija Kuo kertoo.

Teksti: MTV3/Helmi

Kuva: Lapponia

Lisää aiheesta:

Tiesitkö? Tänne "peltipoliisien" keräämät rahat menevätAlligaattori sai porttikiellon ruokakauppaan YhdysvalloissaNäin maalaavat Beebrahimovic ja Beemu Pukki! Suomalaistutkija opetti kimalaiset pelaamaan jalkapalloaLaihdutuslääkkeissä huolestuttava trendiMoni luulee, että Gore-Tex-vaatetta ei saa pestä – asia on päinvastoinHaaveiletko upeasta sormuksesta? Jalokiven hinta perustuu neljään kriteeriin
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 06:29
    Liikennevalvonta

    Tiesitkö? Tänne "peltipoliisien" keräämät rahat menevät

  • Eilen22:42
    Luonto ja eläimet

    Alligaattori sai porttikiellon ruokakauppaan Yhdysvalloissa

  • Eilen21:35
    Kevennykset

    Näin maalaavat Beebrahimovic ja Beemu Pukki! Suomalaistutkija opetti kimalaiset pelaamaan jalkapalloa

  • Eilen20:06
    Painonhallinta

    Laihdutuslääkkeissä huolestuttava trendi

  • Eilen19:50
    Vaatteet

    Moni luulee, että Gore-Tex-vaatetta ei saa pestä – asia on päinvastoin