Kun irlantilainen miesjoukko pyysi Christinaa ottamaan heistä kuvan ja lataamaan sen sitten nettiin heidän etsittäväkseen, Christina suostui. Nainen ei osannut arvata, millainen hitti kuvasta tulisi – ja miten nopeasti nettikansa löytäisi siinä esiintyvät herrasmiehet!
New Jerseyssä asuva Christina Boniello oli vierailulla New Yorkissa, kun hänelle esitettiin pyyntö. Christina oli osallistumassa elokuvan ensi-iltaan, kun häntä lähestyi Times Squarella irlantilaismiesten porukka.
Miehet pyysivät Christinaa ottamaan heistä kaverikuvan. Christina suostui.
Sitten kävi ilmi, ettei yhdelläkään miehistä ollut puhelinta, tai muuta tapaa ottaa kuvaa.
LUE MYÖS: Pariskunta otti kaksi matkakuvaa täsmälleen samasta paikasta vuoden välein – eroa ei voi olla huomaamatta: ”Niin järkyttävää!"
"Otat kuvan ja me löydämme sen jonain päivänä"
Miehet eivät tästä hätkähtäneet. Christinan mukaan he pyysivät häntä ottamaan kuvan omalla puhelimellaan ja lataamaan sen nettiin, mistä he voisivat etsiä sen.
– Otat kuvan ja me löydämme sen jonain päivänä, miehet totesivat.
Christina teki, kuten häneltä toivottiin. Hän latasi iloisen kolmikon kuvan Twitteriin saatetekstin kera.
