Tänään toisen stadionkeikkansa vetävä Cheek kuvaili MTV.fille tunnelmiaan ennen tämäniltaista Kuka muu muka -kiertueen päättävää jättikonserttia.
Helsingin Olympiastadionilla tänään lauantaina toisen jättikeikkansa tekevä räppäri Cheek kertoo tuntevansa, että tämäniltainen konsertti eroaa ensimmäisestä stadionkeikasta tunnetilaltaan.
– Uskon, että tämä ilta eroaa nyansseiltaan eilisestä. Uskon itse olevani erilaisella latauksella kuin eilen. Eilen tehtiin jotain ensimmäistä kertaa ja tänään tehdään jotain viimeistä kertaa, siinä tunnetilassa on ero, mies kuvailee.
Pitkälle tauolle musiikista jäävä suosikkiartisti kertoo Kuka muu muka -kiertueen päättävän stadionkeikan tulevan olemaan hänelle myös pelottava ja tunteita herättävä kokemus.
– Onhan se mulle iso asia, todella iso ja nimenomaan tunteikas juttu, jännittävä ja pelottava. Katotaan minkälainen olotila siellä syntyy porukan kanssa yhdessä, Cheek pohtii ennen lauantai-iltaista stadionkeikkaa.
