Hiustaiteilija Antonio Flores ällistytti muita kilpailijoita kyvyllään syödä erikoisia ruokia. Varo juonipaljastuksia!
Olen Julkkis... Päästäkää Minut Pois! -ohjelman seitsemännessä jaksossa julkkikset pääsevät hyväntekeväisyystehtävän aikana koettelemaan jälleen kerran kanttiaan.
Rahaa hyväntekeväisyyspottiin keräävät tällä kertaa Nuppu Oinas, Antonio Flores, Esko Eerikäinen, Sini Sabotage ja Perttu Sirviö.
Esko, Perttu ja Sini joutuvat pitämään kiinni puusta 45 minuutin ajan. Heihin on kiinnitetty joustava köysi, mikä vetää heitä samaan aikaan irti puusta.
Antoniolla ja Nupulla on mahdollisuus lyhentää puusta pidettävää aikaa syömällä mitä ihmeellisimpiä asioita. Tarjolla tehtävässä on muun muassa häränkivestä, torakoita, verihyytelöä, lehmän silmiä ja suolta.
