Anna Kendrick pakasti alkioita puolisonsa kanssa – haaveet perheenlisäyksestä kariutuivat, kun puoliso rakastui toiseen naiseen
Anna Kendrick hakeutui terapiaan erottuaan puolisostaan.
Näyttelijä Anna Kendrick, 37, kertoo tuoreessa Armchair Expert -podcastin haastattelussa olleensa valmis perustamaan perheen ex-kumppaninsa kanssa parin seurustellessa. Perhehaaveet kuitenkin kariutuivat, kun tähdelle selvisi, että hänen puolisollaan oli tunteita toista naista kohtaan.
Sittemmin eronnut pariskunta piti yhtä kuuden vuoden ajan. Parisuhteen aikana he ehtivät myös pakastaa alkioita odottamaan oikeaa ajankohtaa perheenlisäykselle.
– Olin yhdessä erään tyypin kanssa. Hän oli henkilö, jonka kanssa asuin. Kaikkien tarkoitusteni ja päämäärieni aviomies. Olimme pakastaneet alkioita yhdessä, Kendrick kertoo.
Noin kuuden vuoden jälkeen parisuhteessa alkoi ilmetä ongelmia. Kendrick muisteli kertoneensa veljelleen, että kokee elävänsä tuntemattoman kanssa. Puoliso oli Kendrickin mukaan alkanut kuitenkin huutaa hänelle, kun näyttelijä oli pyrkinyt nostamaan ongelmia keskusteluun.
Lopulta erään kerran puolison vieraillessa Kendrickin kuvauksissa hän kysyi mikä oli vialla.
– Ajattelin, että pahin asia mitä voi tapahtua on, että hän alkaisi puhumaan jostakin tytöstä. Ja hän alkoi puhumaan toisesta tytöstä, Kendrick kertaa.
Pariskunta yritti pelastaa suhteensa pariterapialla, joka ei lopulta auttanut. Eron myötä Kendrick syytti tilanteesta itseään.
– Hänen lähtönsä oli vahvistus siitä, että olen mahdoton. Olin onnekas, että hän jopa sieti käytöstäni, Kendrick muisteli.
Myös Kendrick itse hakeutui terapiaan, jossa hän alkoi käydä kahdesti viikossa.
– Kaikki nämä asiat johdattivat minut upeiden asioiden pariin pitkällä tähtäimellä, mutta hetkellisesti ajattelin "kertokaa minulle kuinka lopetan olemasta hullu, opettakaa minua lopettamaan tunteminen".
Terapian seurauksena Kendrick on oppinut tunnistamaan omat rajansa sekä huomaamaan sen, mitä hän itse haluaa suhteiltaan.
Lähde: Page Six
Uusimmat
-
14:39
Kiinassa että Yhdysvalloissa on tahoja, jotka hyötyvät siitä, että väitetty vakoilupallo kiristää maiden välejä
-
14:31
Hoksaatko, missä mustekala piileksii? Eric taltioi maastoutumisen mestarinäytteen videolle
-
14:30
Vaalikevät alkoi "taktisesti viisaalla vedolla" ja ratkaisulla, jollaiseen ei Suomessa ole totuttu – MTV:n vaaliohjelmisto julki
-
14:30
SaiPan luottopelaaja hätkähdytti erikoisella lausunnollaan – näin seurapomo kommentoi synkkää tilannetta: "Se kuulostaa pahalta"
-
14:30
Ensitreffit-Matti sai kiinnostavan yhteydenoton sosiaalisessa mediassa – päätti tavata viestin lähettäjän: "Hyvin tuore tapaus"
-
14:21
Suomalainen Jussi Hirsikoski heräsi yli tuhat kuolonuhria vaatineeseen maanjäristykseen – jälkijäristykset jatkuvat Turkissa edelleen
-
14:08
Täyskäännös! Supertähti jättää sittenkin MM-kisat väliin
-
13:50
Isä tuomittiin vankeuteen vauvaan kohdistuneista törkeistä pahoinpitelyistä, vauvalla useita murtuneita luita – "Vaikeuksia sietää lapsen itkua"
-
13:45
Kyberturvallisuuskeskus: Maailmanlaajuinen tietoturvahyökkäys iskenyt myös Suomeen – "Rikolliset ovat etsineet opportunistisesti palvelimia"
-
13:24
SM-liigan mädän omenan moraali petti – tämä häpeällinen näky oli liikaa: "Kertoo jo oman ammatin halveksunnasta"
-
13:20
Prinssi Harry muistelee kirjassaan sienitrippailun täyteisiä juhliaan ystäviensä kanssa Courteney Coxin luona: "Ahmimme niitä"
-
13:11
Kotitalousopettajan ele yhdeksännellä luokalla sinetöi Jouko Pirttimaan uravalinnan – nyt menestynyt leipurimestari kertoo, miten kakku kannattaa kotona koristella
-
13:07
Valioliigalta järisyttävä ilmoitus: Manchester Citylle syytteet yli sadasta rikkomuksesta – uhkaa menettää pisteitä
-
12:59
Satoja tuhansia venäläisiä lähtenyt Serbiaan – "Täällä meihin ei suhtauduta vihamielisesti"
-
12:53
Turkin maanjäristyksessä jo lähes 1 500 kuolonuhria, talvimyrsky vaikeuttaa pelastustoimintaa – MTV Uutiset seuraa Turkin ja Syyrian maanjäristystä
-
12:47
Valvira poisti viime vuonna ammattioikeudet lähes tuhannelta – määrä moninkertaistui edellisestä vuodesta
-
11:49
Blind Channel kertasi hämmentävää keikkamuistoa Kärsämäeltä: "Jengi alkoi repimään sitä lavaa hajalle"
-
11:36
Ostitko näitä kalapuikkoja? S-ryhmä vetää myynnistä
-
11:34
Ukraina: Venäjä menetti päivässä liki 900 sotilasta ja 11 panssarivaunua – MTV seuraa sotaa
-
11:17
KRP kehui itseään, vaikka Vastaamo-epäilty jäi kiinni sattumalta – näin poliisi kommentoi: "Ei tämä tipahtanut kuin salama kirkkaalta taivaalta"
-
Lataa lisää