Vararikosta kohutähden naapuriksi – laulaja yllätti miljoonaostoksellaan
Laulaja Toni Braxton selvisi vasta viime vuonna toisesta konkurssistaan ja osti miljoonalukaalin julkkisnaapurustosta.
Vaikka Un-Break My Heart -biisistäkin ja omasta tosi-tv-sarjastaan tunnettu laulaja Toni Braxton sai vasta puoli vuotta sitten selvitettyä viimeisimmän konkurssisotkunsa,on tähti kuitenkin kaivanut jostain rahaa unelmakotiin Kalifornian Calabasasista.
Braxton osti 2,2 miljoonalla eurolla kodin samasta naapurustosta, jolle on asuttautunut liuta muitakin julkkiksia, kuten kohulaulaja Justin Bieber – jonka tosin kerrotaan etsivän kotia muualta –sekä hiljattain uuden talon seudulta ostanut tosi-tv-pariskunta Kourtney Kardashian ja Scott Disick.
Braxtonin hulppeassa, uudessa kodissa on neljä makuuhuonetta, neljä kylpyhuonetta ja erillinen wc. Neliömetrejä lukaalista löytyy liki 500. Pihalta löytyy tietenkin uima-allas.
Miljoonaostos on aikamoinen saavutus tähdelle, joka vuonna 2010 haki konkurssia toistamiseen uransa aikana. Velkaa laulajalle oli tällä erää kerääntynyt 50 miljoonaa dollaria eli nykykurssin mukaan yli 36 miljoonan euroa.
Haaveissa luksustalo?Tutustu yli puolen miljoonan euron arvoisiin kohteisiin Jokakodin sivuilla!
LUE MYÖS MUUT UUSIMMAT JUTUT:
(MTV LIFESTYLE)
Lähde: Trulia Luxe Living
Uusimmat
-
20:16
Pelle Heikkilä näyttelee Estonia-sarjassa – lämpötila oli kuvauksissa pahimmillaan 60 astetta: "Onneksi olen suomalainen ja ollut paljon saunassa"
-
20:15
Mehiläinen: Julkisesta palvelusta ei ole apua työterveyden 3,5 miljoonan sairaanhoitokäynnin helpottamiseksi – tyrmää arvion "turhista käynneistä"
-
20:10
HJK:n nuorelta tähtikiiturilta hämmästyttävä maali – Jalkapallon Suomen mestaruus ratkeamassa
-
20:05
Amber hyppäsi poikansa kaulaan jalkapallo-ottelun jälkeen ja herätti someraivon
-
20:00
Näin ilmaston roima lämpeneminen mullistaa hiihtoa Suomessa ja Lapin laskettelukeskuksissa: "Meidän on keksittävä toisia vaihtoehtoja"
-
19:55
IS: Kadonneen Rasmus Takaluoman etsinnöissä uusi käänne – poliisi aikoo tutkia "kiinnostavia" kohteita joessa tarkemmin
-
19:45
Elokuvantekijä huijasi ilmaistyövoimaa ja maalaili miljoonatuottoja – puliveivarilla oli budjetista satojentuhansien sijaan koossa vain pari tonnia
-
19:44
Kultaleijona räpeltää SM-liigassa – nyt oli selostajallakin huomautettavaa
-
19:36
Armenialaisviranomaiset: Jo yli kolmannes Vuoristo-Karabahin asukkaista on paennut Armeniaan
-
19:24
Ruotsia riivaavaa rikollisuus on vaarassa levitä Norjaan – pahamaineinen Foxtrot hamuaa nyt öljymaan huumemarkkinoita
-
19:13
Nyt puhuu Ruotsin jättänyt kohuttu tähti – "Tärkeämpiä kuin mikään muu maailmassa"
-
19:12
Kouluväkivalta ei ole enää "happy slappingia" – raa'an väkivallan kuvaamiselle järjestetään jopa sessioita: "Osa saa niistä tyydytystä"
-
19:05
Pintapelastaja Juho Ala-Lahti oli ensimmäisenä paikalla, kun Estonia-autolautta upposi: "Keli oli mahdoton"
-
19:02
Pelikiellon lusinut kohupelaaja Tarmo Reunanen yritti yllättävää temppua – katso
-
18:46
HIFK:n pelissä hurja salama-alku: 15 sekunnissa helisi
-
18:40
Pohjois-Korean karkottama sotilas palautettu Yhdysvaltojen huostaan
-
18:35
Video näyttää sadan nuoren ryöstöretken USA:ssa – saaliiksi iPhoneja ja lenkkareita
-
18:29
Palomestari perkaa öisen hälytysajon tapahtumat Helsingissä: Kuinka hyvin suomalaiset osaavat väistää hälytysajoneuvoa?
-
18:21
"Tämä paha poika kun parkkeeraus Helsinki edustaan" – Putinin trollibotin "Jarmo Virtasen" sotalaivafantasiat menivät pahanpäiväisesti pieleen
-
18:19
Veden varaan joutunut aikuinen kuoli Helsingin Tervasaaressa
-
Lataa lisää