Tiesitkö: Iholla-Venla kirjoittaa humoristista ruokablogia
Blogit ovat tänä päivänä hyvin suosittuja ja myös Iholla-sarjasta tuttu Venla on innostunut kirjoittamaan omaa blogia. Huumorintajuisen radiojuontajan ruokablogi ei kuitenkaan ole aivan tavanomainen.
Iholla-Venla toteuttaa itseään kirjoittamalla vahvasti huumorilla höystettyä blogia, jonka hän on nimennyt Maailman paskimmaksi ruokablogiksi.
Sarjan kautta hersyvästä huumoristaan tutuksi tullut Venla kerää blogiinsa ruoanlaittokokemuksiaan, jotka eivät kaikki ole kovin onnistuneita. Kuvien seuraksi radiojuontaja kirjoittaa mietteistään ruokaa laittaessaan.
– Valmistin rakkaudella perunamuusia. Se on parasta lohturuokaa. Joskus haluaisin sukeltaa ammeelliseen perunamuusia. Se olisi ihanaa. Sen ohelle tein pienen (se oli kyllä todella iso) lohen, smetanalla ja suolakurkulla. Loheen en haluaisi sukeltaa, se haisee, Venla kirjoittaaMaailman paskin ruokablogi-blogissaan.
Venla ei suinkaan ole ainoa Iholla-nainen, joka kirjoittaa trendikkäästi blogia. Sarjasta tuttu Marketta kirjoittaa nimittäin myös blogia avomiehensä Visan kanssa yhdessä. Marketta käsittelee blogissaan erilaisia arkisia aiheita muodista leipomiseen ja politiikkaan.
– Havahduin toissa viikolla siihen, että talvi alkaa kääntyä loskaiseksi kevääksi ja sulaa hiljalleen pois. Lisäksi kastelin pikkukenkäni. Onneksi minulla oli jo ratkaisu valmiina: olin laittanut merkille talven myötä toimistolle naulakoiden läheisyyteen ilmestyneet eri väriset kumiset kengänsuojukset, kalossit. Nyt vain havahduin itsekin sellaisten tarpeeseen, Marketan ja Visan Porvarin päiväuni -blogissa kirjoitetaan.
Tykkää Iholla-sarjasta Facebookissa!
IHOLLA nähdään AVA-kanavalla maanantaista torstaihin klo 22.
AVA/Heli Kuitunen
Kuvat: AVA
Uusimmat
-
05:00
Tutkimus: Seksuaalirikollinen kokee vankilassa olonsa muita turvattomammaksi
-
00:01
Selvitys: Sote-uudistus vähentäisi kuntaveron nousupainetta – kuntien taloustilanne olisi silti heikko
-
22:30
Koululaisia karanteeniin eri puolella Suomea koronatapausten takia
-
22:13
Kevin Lankisella loistoalku NHL:ssä – jälleen voitto
-
22:08
SpaceX laukaisi avaruuteen ennätysmäärän satelliitteja yhdellä kertaa
-
21:45
Liverpoolin cup-taival tyssäsi – Manchester United parempi viiden maalin jännitysnäytelmässä
-
21:19
Barack Obamalta kovaa tekstiä, joka miellyttänee Toyota-faneja
-
21:02
Sara Siepin ja Rosanna Kuljun yhteiskuva hämmästyttää – "Voisitte olla siskoja"
-
20:56
Marcus Forss ja Brentford olivat kiinni yllätyksessä – Valioliigan joukkue nappasi silti voiton
-
20:52
Kevin yritti auttaa ja pesi vaimon meikkisiveltimet astianpesukoneessa – karmea lopputulos: "Lompakkoosi sattuu kohta"
-
20:33
Biden soitti Boris Johnsonille, jota oli aiemmin luonnehtinut Trumpin "fyysiseksi ja henkiseksi klooniksi"
-
20:10
Ihmiset suuttuivat koronatoimista Kööpenhaminassa: Pääministeriä esittävä nukke ripustettiin katulamppuun ja poltettiin
-
20:05
Maajoukkueluotsilta hauska viesti Aleksandr Bolshunovin iskujen kohteeksi joutuneelle Joni Mäelle: "Parhaita ajellaan"
-
20:00
Salkkareissa nähdään jälleen kosinta! Anoppi rymistelee paikalle kesken kaiken
-
19:58
Kalle Rovanperän kehityskäyrä osoittaa täysin oikeaan suuntaan: ”Vauhti oli törkeästi parempaa”
-
19:50
Lauren kokeili uutta maalaustrendiä: "Nyt minulla on jättimäinen penis seinälläni"
-
19:48
ISS-avaruusasemalla havaittiin pilvestä ampaissut sininen säde: "Eteni 50 kilometrin korkeuteen alle sekunnissa"
-
19:08
Jari-Matti Latvala onnensa kukkuloilla: ”Tuntui jopa, että oli liian helppoa tulla ensimmäiseen kisaan”
-
19:07
Suomi ottaa velkaa nyt huimaa vauhtia – Satasen seteleiksi pinottuna viime vuoden velka nousisi 39 kilometrin korkeuteen
-
19:03
Paul McCartneyn ex-vaimo Heather Mills, 53, kihlautui nuoren rakkaansa kanssa – 17 vuoden ikäero ei ole lähipiirin mukaan este
-
Lataa lisää