Laulaja Jessica Simpson on vihdoin tarttunut itseään niskasta kiinni ja alkanut treenaamaan. Laululinnun apuna on monien muidenkin tähtien luottotreenaaja.
Jessica Simpsonille, 30, on nälvitty paljon hänen muuttuneista muodoistaan. Painoa kerryttänyt tähti onkin nyt päättänyt olla sirommassa kunnossa hääpäivänään. Morsiamen apuna on julkkistreenaaja Tracy Anderson. Laulaja-muotimoguli on ottanut asiakseen treenata neljä kertaa viikossa, 75 minuuttia kerrallaan, yhdessä Andersonin kanssa.
Anderson on ennen Simpsonia auttanut muun muassa Madonnaa ja Gwyneth Paltrow'ta. Anderson on tunnettu asiakkaiden toiveiden mukaan tehdyistä kunto-ohjelmistaan. Treenirutiineihin kuuluvat tanssi, aerobic ja kuntoharjoittelu.
Personal trainer huomauttaa, ettei Simpsonin tarkoituksena ole muuttua langanlaihaksi.
– Hän haluaa näyttää terveeltä, Anderson kertoi Us Weekly -lehdelle.

