Applen AirPod-kuulokkeiden kestävyyttä testattu tosielämän haasteissa taiwanilaismiehen nielaistua epähuomiossa kuulokkeensa. AirPod ei ollut tilanteesta moksiskaan, vaan jatkoi toimintaansa täydellisesti, Daily Mail uutisoi.
Taiwanilainen Ben Hsu oli torkahtanut kotisohvalleen AirPod-kuulokkeet yhä korvissaan. Herättyään mies ihmetteli, kun toista kuuloketta ei löytynyt, vaikka iPhonen paikannustoiminnon yhyttämän kuulokkeen heiveröinen piipitys kuuluikin. Lopulta Hsu ymmärsi äänen tulevan vatsastaan, johon kuuloke oli epähuomiossa päätynyt.
Lääkärikäynnin jälkeen Hsu odotteli muutaman vuorokauden, kunnes kuuloke poistui tämän elimistöstä luonnollisia teitä. Nielaistu kuuloke toimi puhdistuksen jälkeen yhä, ja akkuakin oli jäljellä mukavat 41 prosenttia.
Apple julkisti toisen sukupolven AirPodsinsa maaliskuussa ja kysyntä on ollut kovaa. Yhtiön huhutaan kehittelevän ainakin kahta uutta kuulokemallia, mutta myös nykyiset AirPodsit vaikuttavat kestävän päivittäistä elämää varsin hyvin, vaikka nälkä yllättäisikin.
Uusimmat
-
16:26
Pikkulapsi oli vähällä jäädä auton alle suojatiellä – pelottava läheltä piti -tilanne tallentui kojelautakameraan Venäjällä
-
16:19
"Olisimme tarvinneet 2000 ihmistä hakemaan ääniä kodeista" – Kuntaliitto: Vaalien järjestämisessä huhtikuulle oli suuria vaikeuksia
-
16:18
Kuntavaalien ennakkoäänestysaikaa pidennetään koronan takia
-
16:13
Kotiäidistä tuli oppositiojohtaja, kun Valko-Venäjällä alkoi tapahtua hirveitä – nyt puhuu miehensä vankilaan menettänyt Svjatlana Tsihanouskaja: "Viime kesänä kaikki muuttui"
-
16:10
Perussuomalaisten puoluesihteeri MTV:lle: "Kuntavaalien siirto liian kevein syin vie uskoa demokratiaan"
-
16:05
Jäätävä summa julki – tällä hinnalla prinssi Harryn ja herttuatar Meghanin tulevaa kohuhaastattelua myydään maailmalla
-
15:55
Näitä asioitako mallit miettivät catwalkilla? Kanadalaismalli julkaisi hulvattoman videosarjan – "Älä naura, älä naura!"
-
15:54
Krista Pärmäkoski todella voipuneena – hytisi ja kärsi krampeista MM-huipennuksessa: "Se kuuluu tähän, ikävä kyllä"
-
15:49
Näin oikeusministeri Henriksson perustelee kuntavaalien siirtämistä: "Tilanne muuttui eilen"
-
15:48
Ruotsin hiihtotähti huusi tuskasta – vietiin suoraan ambulanssilla sairaalaan
-
15:30
Paavi tuomitsi ääriliikkeiden terrorin puheessaan Irakissa: "Me uskovaiset emme voi pysyä hiljaa, kun terrorismi käyttää uskontoa hyväksi"
-
15:28
Poliisi otti useita henkilöitä kiinni Jämsässä – KRP:llä käynnissä huumerikosvyyhdin tutkinta
-
15:23
Mika Pyörälä jatkaa Kärpissä – "En näe mitään syytä, miksi löisin hokkareita vielä naulaan"
-
15:17
Koronapandemia on siirtänyt vaaleja eri puolilla maailmaa, mutta on niitä myös pidetty ajallaan – katso miten on mennyt
-
15:09
Mies kuristi tuttunsa antennijohdolla ja kätki ruumiin maatilan lietekaivoon – hovi piti murhatuomion ennallaan
-
15:03
Pilvi Hämäläinen hämmentyi itsekin huvittavasta lipsautuksestaan kesken suoran lähetyksen – kertoo nyt omasta reaktiostaan
-
15:01
Politiikan tutkija vaalien siirtämisestä: "Suunnittelussa on selvästi tapahtunut epäonnistuminen"
-
15:00
Therese Johaug juotti muille mieletöntä myrkkyä – joukkokolari pysäytti, Krista Pärmäkoski kirkkaasti kymppisakkiin
-
14:58
Nooralotta Neziri jatkaa välieriin EM-hallissa
-
14:51
MTV seuraa koronan etenemistä: Epidemian kiihtyminen jatkuu – THL:ltä hurjia lukuja ensi kuun tartuntatilanteesta
-
Lataa lisää