Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Limp Bizkitin Fred Durst ylistää Pauli Hanhiniemeä – katso video

2:15Limp Bizkitin laulaja innostui Hanhiniemen konsertista.
Julkaistu 12.11.2013 20:38(Päivitetty 13.11.2013 07:14)
Toimittajan kuva

Heini Kangasluoma-Pakanen

heini.Kangasluoma-Pakanen@mtv.fi

MTV.fi tapasi Limp Bizkitin keulahahmon ennen amerikkalaisbändin Helsingin-keikkaa tiistaina.

Vahvaa paluuta tekevä Limp Bizkit keikkailee usean vuoden tauon jälkeen Suomessa tiistaina. MTV.fi tapasi Nosturissa bändin laulajan Fred Durstin. Durst kertoi olevansa mielissään siitä, että hän on päässyt jälleen Suomeen keikalle.

– Hienoa olla täällä. Suomi on kaunis maa, suomalaiset fanit ovat hyvin intohimoisia ja innoissaan. Ei meillä yleensä ole paljoa aikaa olla täällä, mutta täällä on aina ollut mukavaa, Durst kertoo.

Durst kertoo seuranneensa suomalaisten tv-kanavien tarjontaa ja erityisesti suomalaismuusikko Pauli Hanhiniemi oli jäänyt miehen mieleen.

– Istuin hotellihuoneessa ja katselin hänen konserttiaan televisiosta. En tiennyt kuka hän on, tiesin vain, että nautin hänen keikastaan. Kun olin katsellut keikkaa noin tunnin ajan, päätin julkaista pätkän siitä maailmalle, Durst kertoo.

Durst julkaisikin lukuisille seuraajilleen pätkän Hanhiniemen konsertista oman laulun kera Instagram-tilillään.

– Hän vaikutti hyvin intohimoiselta ja bändi oli hyvä, monipuolinen. Nautin siitä todella. Haluaisin nähdä hänen keikkansa livenä, hän muistuttaa minua yhdestä 70-luvun jenkkilaulajasta. Ehkä voimme tavata ja syödä hapankaalia ja bratwurstia yhdessä, Durst nauraa.

Limp Bizkit esiintyy tiistai-iltana Helsingin Nosturissa. Take a Look Around, My Generation, Rollin´ ja Behind Blue Eyes -hiteistään tunnetulta bändiltä on tulossa uusi albumi ensi vuonna.

Katso videolta, millaisia terveisiä Durst lähettää Hanhiniemelle.

Lisää aiheesta:

Muistatko Limp Bitzkit -yhtyeen? Nokkamies Fred Durst esitteli uuden tyylinsäMuistatko vielä X Factorista bändin Rock-Criminals? Laulaja kertoo yhteistyöstä Michael Monroen kanssaOlli Herman avoimena rakkauden syttymisestä: "Hän kutsui minut kakulle ja kahville"Foo Fighters kertoo Suomi-muistonsa Huomenta Suomessa: "Lokki traumatisoi tyttäreni"Toton laulaja muistelee Suomen keikkoja: Huulet jäätyivät kiinni mikrofoniinTällainen on Lost Society -laulajan ihannenainen! Yhtye tähyää USA:n markkinoille
Musiikki

Tuoreimmat aiheesta

Musiikki
  • Eilen14:56
    Nylon Beat

    Nylon Beat, HIM, Eppu Normaali – mitkä nimet täyttäisivät Olympiastadionin tulevina kesinä? Katso asiantuntijoiden arviot

  • Eilen10:45
    Eminem

    Eminem joutui ankarasti kiusatuksi lapsena – välikohtaus ala-asteen välitunnilla oli viedä hengen

  • Eilen08:04
    Kuolleet

    Kiss-kitaristi Ace Frehley on kuollut

  • to22:09
    Taylor Swift

    Taylor Swiftin hittikappaleella yllättävä vaikutus: Yleisöryntäys pieneen saksalaiskaupunkiin

  • ke20:17
    Ero

    Laulaja Sian ex-siippa vaatii 250 000 dollaria "puolisotukea" kuussa