Toimittaja Baba Lybeck pääsi koomikko Antto Terraksen roastaukseen eli huumorilla kettuilevaan hiillostukseen.
Viiden jälkeen -ohjelman juontaja Baba Lybeck on tuttu vuosien varrelta muun muassa Uutisvuoto-ohjelman juontajana sekä lukuisten Kirjamessujen haastattelijana. Juuri Kirjamessuilta koomikko Antto Terras heitti muiston, joka sai Lybeckin nauramaan hersyvästi.
Katso yltä roastauksen kohta, jossa Baba Lybeck repeää täysin.
Antto Terras aloitti roastauksen sanomalla, että Lybeck jakaa mielipiteitä.
– On ihmisiä, jotka eivät pidä sinusta ja sitten on myös niitä, jotka eivät siedä sinua ollenkaan, Terras sanoi Viiden jälkeen -ohjelmassa.
Terras piikitteli Lybeckiä heti kärkeen myös Uutisvuodon juontajan pestistä.
– Tunnetuimman uran teit Uutisvuodossa. Et ollut yhtä hyvä kuin alkuperäinen juontaja, mutta olit ihan ok. Juttelin tuottajan kanssa, ja oli kuulemma raskaita vuosia, kun ei tiennyt mikä lavasteissa piipittää: Lybeck vai Jari Tervon maksa.
Koko roastauksen voit katsoa alla olevalta videolta.