Jälleen yksi Hollywood-ero: Yhdeksän vuoden liitto ohi!
Komediarooleistaan parhaiten tunnetut näyttelijät Amy Poehler ja Will Arnett eroavat yhdeksän avioliittovuoden jälkeen.
Näyttelijät Amy Poehler, 40, ja Will Arnett, 42, eroavat yhdeksän avioliittovuoden jälkeen.
– Ero on hyvin sopuisa, lähde kertoo.
Parin edustaja vahvisti tiedon asumuserosta Us Weekly -lehdelle. Poehler ja Arnett menivät naimisiin elokuussa 2003 ja heillä on kaksi poikaa: Archie, 3, ja Abel, 2.
Muun muassa Saturday Night Live -ohjelmasta tuttu Poehler ja Up All Night -komedian tähti Arnett ovat esiintyneet lukuisia kertoja kuvaruudulla yhdessäkin niin televisiossa kuin valkokankaalla.
Yhteisiä esiintymisiä komedianäyttelijöinä tunnetulla parilla on ollut muun muassa sarjassa Sukuvika, elokuvassa Hokkarihemmot ja animaatioissa Horton sekä Möröt vastaan muukalaiset. Tällä hetkellä molemmat ovat ehdokkaina Primetime Emmy -gaalassa roolisuorituksistaan.
– Ihmiset luulevat, että istuskelemme ja nauratamme toisiamme kaiken aikaa, mutta todellisuudessa olemme todellisia kotikissoja, Poehler kertoi USA Today -lehdelle vuonna 2007.
Avioliitto oli Poehlerin ensimmäinen ja Arnettin toinen – mies erosi ex-vaimostaan, näyttelijä Penelope Ann Milleristä 1995.
AVA
Kuvat: Getty Images
Uusimmat
-
07:12
Roman Schatzin rap-ura käynnistyi tupakkaparvekkeella – naisystävän menehtyminen aivoinfarktiin antoi uusia ajatuksia musiikkiin
-
07:05
Kissoilla on yhdeksän elämää, tällä naisella tähän mennessä jo kymmenen – kiitos pienen laitteen
-
07:00
EM-kultaa ylivoimaisella suorituksella voittanut Wilma Murto näytti epäilijöilleen – "Se on nyt kirjoissa ja kansissa"
-
06:54
Monin paikoin jopa 28 astetta! Hellelukemat ajankohtaan nähden poikkeukselliset
-
06:34
Jyväskylän ja Jämsän välisellä radalla sähköratavaurio – korjaustöiden määrä valmistua puoleenpäivään mennessä
-
06:30
Näin Kalle Rovanperän WRC-menestys lähti rakentumaan – suomalaistähti kohtasi jo varhaisella iällä kovia paineita
-
06:29
Suomalainen raskas kranaatinheitin nähty Ukrainan armeijan käytössä – tästä syystä se on erinomainen ase
-
06:11
Enon "rautakarhu" aiotaan etsiä ja lopettaa – poliisi kertoo, miksei tassuun jäänyttä pyyntirautaa voida poistaa
-
06:10
Venäjän tekemässä iskussa Harkovaan kuollut ainakin seitsemän, kymmeniä haavoittunut – MTV seuraa Ukrainan sotaa
-
06:07
Ukrainan ja Turkin presidentit sekä YK:n pääsihteeri tapaavat Ukrainassa
-
06:02
Kalle Rovanperän mestaruus laittaisi historian kirjat totaalisen uusiksi – yksi kova fakta kertoo paljon suomalaistähden tilanteesta
-
06:01
Erikoislähetys ilmastosta kello 14.30 – voiko helteistä nauttia vai pitääkö ahdistua?
-
05:49
Mitä valtiolliset hautajaiset tarkoittavat? Erityinen kunnianosoitus on varattu vain harvoille
-
05:24
HS-gallup: Kokoomus jatkaa yhä suosituimpana puolueena
-
00:02
Wilma Murto säkenöi Münchenin illassa – katso tunteikkaat kuvat
-
23:55
Wilma Murto paljasti Ylelle: toimi huumassa vastoin valmentajan ohjetta
-
23:54
Rajuilma on menettänyt tehoaan, yli 6000 taloutta ilman sähköä – MTV seuraa ukkosmyrskyn etenemistä
-
23:51
Kabulissa valtava räjähdys moskeijassa kesken iltarukouksen – uhrien joukossa moskeijan imaami
-
23:39
Silja Kosonen ja Krista Tervo eivät saaneet irti parastaan – moukarin finaalissa surkea taso
-
23:36
Israel ja Turkki palauttivat diplomaattisuhteensa ennalleen
-
Lataa lisää