Ikea-sohva Marimekon kuosilla? Nyt se onnistuu!

Bemz yhdistää Marimekon suosituimmat kuosit Ikean suosituimpiin huonekaluihin.
Bemz yhdistää Marimekon suosituimmat kuosit Ikean suosituimpiin huonekaluihin.
Julkaistu 04.03.2011 14:24

Ei - Ikea ja Marimekko eivät ole ryhtyneet yhteistyökumppaneiksi, ruotsalaisyhtiö Bemziltä voit kuitenkin ostaa Ikea-sohvaasi uuden päällisen Marimekon, Lisa Bengtssonin tai vaikkapa Designers Guildin kuosilla.

Ruotsalaisyhtiö Bemz valmistaa Designers Guildin, Marimekon ja Lisa Bengtsonin tunnetuimmista kuoseista päällisiä Ikean suosituimpiin sohva- ja nojatuolimalleihin. Lisäksi yhtiö valmistaa tyynynpäällisiä laajasta muoto- ja kangasvalikoimasta.

Bemz yhdistää myös Designers Guildin Sagrada Blossom -kuosin Ikean divaaniin.Bemz yhdistää myös Designers Guildin Sagrada Blossom -kuosin Ikean divaaniin.

Halutessasi voit tilata tuotteen suoraan Bemzin verkkokaupasta, mutta aivan pikkusummilla et ostoksistasi selviä. Esimerkiksi Marimekon Kirsikka-kuosista valmistettu päällinen Ikean Ekeskog-sohvaan maksaa ennen toimituskuluja 695 euroa.

Kuvat: Bemz.com

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Sisustus