Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

George Clooney avoimena: Yksinäisyys ja unettomuus vaivaavat

Clooney ja Pitt 6. helmikuuta 2012.
Clooney ja Pitt 6. helmikuuta 2012.
Julkaistu 19.02.2012 08:00

Menestyneen Hollywood-hurmuri George Clooneyn elämän voisi kuvitella olevan täydellistä. Mies paljasti kuitenkin hiljattain kärsivänsä muun muassa yksinäisyydestä ja univaikeuksista.

Näyttelijä George Clooney, 50, on menestynyt myös ohjaajana, tuottajana ja käsikirjoittajana. Miljoonia tienaavalla miehellä on kuuluisia ystäviä, loistokas ura ja kaunis nainen, entinen ammattilaispainija Stacy Keibler, kainalossaan. Tänä vuonna kahdesta Oscar-palkinnostakin ehdokkaana olevalla miehellä näyttää olevan kaikkea.

Uudessa The Hollywood Reporter -lehden haastattelussa Clooney kuitenkin paljastaa kärsivänsä yksinäisyydestä ja univaikeuksista. Mies tunnustaa myös, että hänetkin on joskus petetty – ja jätetty.

Mielikuva luksuselämää viettävästä Clooneysta on ilmeisesti kaukana todellisuudesta, sillä mies kertoo menevänsä useimpina iltoina jo kymmeneltä nukkumaan. Uni tulee parhaiten television valon kajossa, mutta hän herää usein montakin kertaa yön aikana.

– Television sulkeminen saa ajatukseni laukkaamaan ja kun jokin uusi visio alkaa jylläämään mielessä, on vaikea saada unenpäästä kiinni. Pystyn turruttamaan itseni (televisiolla). Herään kyllä joka yö viisi kertaa, Clooney kertoo.

"Pitt on yksi parhaimmista tyypeistä"

Clooney ja Pitt 6. helmikuuta 2012.

Clooney ja Keibler ovat seurustelleet syksystä 2011.

Vaikka Clooneylla on lukuisia ystäviä – esimerkiksi näyttelijät Brad Pitt, Angelina Jolie ja Matt Damon, hän kertoo kärsivänsä yksinäisyydestä.

– Jokainen, joka väittää, ettei koskaan tunne oloaan yksinäiseksi, valehtelee. Olen ollut äärettömästi yksinäisempi huonossa parisuhteessa: ei ole olemassa mitään eristävämpää, Clooney sanoo.

Haastattelussa Clooney kertoo Pittin olevan "yksi parhaimmista tyypeistä", mutta lisää:

– Se on kuitenkin erilaista, mitä ihmiset luulevat. Tarkoitan, että emme vietä paljon aikaa yhdessä. Hän on käynyt luonani Italian kodissani, moottoripyöräilemme yhdessä. Tapasin Bradin hiljattain, mutta sitä ennen emme tavanneet vuoteen, Clooney kertoo.

Komistus on tunnetusti vastahakoinen astumaan avioliiton satamaan ja jokaisen eron jälkeen miestä syytellään sitoutumiskammosta. Clooney kuitenkin väittää, ettei ole sulkenut avioliiton mahdollisuutta pois elämästään. Tähti kieltäytyy kommentoimasta suhdettaan Keiblerin kanssa. Naisfaneille saattaa tulla yllätyksenä, että myös Clooneyn on kokenut miltä tuntuu, kun kumppani on uskoton ja kun tulee jätetyksi toisen vuoksi.

– Kivuliainta oli, kun yritin jatkuvasti saada erään naisen takaisin. Mutta me kaikki teemme hölmöjä virheitä, Clooney sanoo.

Liity Helmen faniksi Facebookissa!

Lue lisää tähdestä:

George Clooney 50 vuotta ja yhä seksikäs – katso kuvagalleria!

Omistushaluinen George Clooney vahtii naisystäväänsä

George Clooney ritarillisena – puolusti ex-tyttöystäväänsä!

MTV3/Helmi

Lähde: Dailymail.co.uk

Kuvat: Getty Images

Lisää aiheesta:

Työpaikka, parisuhde ja terveys – Juho-Pekka menetti kaiken lyhyessä ajassaInhottavasta silmäongelmasta ei kostutustipoilla pääse eroonYleellisen samppanjapullon historia yllättää: "Ei voi kätkeä pommia"Kuinka kauan avattu glögi säilyy? Vastaus saattaa yllättääTekokuusi vai aito kuusi? "Aidon kuusen kritiikki kohdistuu siihen, että se palvelee vain lyhyen aikaa"Näin sumuvaloja pitää oikeasti käyttää – "Valitettavan usein näkee..."
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 06:37
    Asian ytimessä.doc

    Työpaikka, parisuhde ja terveys – Juho-Pekka menetti kaiken lyhyessä ajassa

  • Eilen19:08
    Silmäsairaudet

    Inhottavasta silmäongelmasta ei kostutustipoilla pääse eroon

  • Eilen18:15
    Kuohuviini

    Yleellisen samppanjapullon historia yllättää: "Ei voi kätkeä pommia"

  • Eilen17:15
    Juomat

    Kuinka kauan avattu glögi säilyy? Vastaus saattaa yllättää

  • Eilen14:32
    Joulu

    Tekokuusi vai aito kuusi? "Aidon kuusen kritiikki kohdistuu siihen, että se palvelee vain lyhyen aikaa"