Pitkän pohdiskelun jälkeen laulaja Chisu paljastaa MTV3.fin Viihdeuutisille, kenelle nainen haluaisi tehdä musiikkia.
Laulaja Chisu nousi koko kansan tietoisuuteen vuonna 2008 hitillään Mun koti ei oo täällä. Tämän jälkeen Chisu on julkaissut kaksi albumia, joiden kappaleista faneja ovat laulattaneet muun muassa hitit Sama nainen ja Baden-Baden.
Chisu on tehnyt musiikkia monille eri artisteille ja nainen kertookin, että häneltä on usein kysytty, kenelle hän vielä haluaisi tehdä musiikkia? Viimein Chisu on keksinyt vastauksen ja kertookin sen iloisena MTV3.fin Viihdeuutisille.
– Ehkä mä haluisin tehdä musaa Princelle. Olishan se nyt aivan sairaan siistiä, jos Prince vetäis jonkun mun biisin, miettikää vaikka Baden-Badenia Princen laulamana, eiks se ois aika hyvä? Chisu myhäilee.
Chisun kolmas pitkäsoitto "Kun valaistun" ilmestyy lokakuussa.
(MTV3)
