Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Buddhalaismunkki korjasi sukupuoltaan – on nyt yksi Thaimaan menestyneimmistä alusvaatemalleista

Buddhalaismunkki vaihtoi sukupuolta – ja on nyt yksi Aasian tunnetuimmista malleista.
Buddhalaismunkki vaihtoi sukupuolta – ja on nyt yksi Aasian tunnetuimmista malleista.
Julkaistu 18.12.2015 14:27

MTV LIFESTYLE

Mimi Tao syntyi pojan vartaloon ja eli useita vuosia munkkina temppelissä. Nyt hän on yksi Thaimaan tunnetuimmista alusvaatemalleista. 

Totuus on totisesti joskus tarua ihmeellisempää: thaimaalaisen Mimi Taon tarina on kuin suoraan elokuvasta. 

Mimin perhe lähetti hänet lapsena luostariin. Kuusi kuukautta luostariin siirtymisestä poika ajeli päänsä ja ryhtyi elämään muiden munkkien tavoin tiukkojen sääntöjen ja elämäntyylin mukaisesti. 

Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.

Mimi kuitenkin tiesi haluavansa erilaisen elämän: hän harjoitteli salaa huoneessaan kävelyä catwalkilla mallien tapaan, opetteli meikkaamaan ja yritti käyttäytyä kuin tyttö. 

Saadakseen naisellisen vartalon hän ryhtyi syömään e-pillereitä, mikä ei jäänyt perheeltäkään huomaamatta: vieraillessaan kotonaan hänen äitinsä huomasi pojan kasvavat rinnat ja uhkasi hylätä lapsensa. 

Mimi ei kuitenkaan antanut periksi. 

– Kauheinta oli saada äitini itkemään sillä tavoin ja päätin että teen hänet vielä ylpeäksi, hän kertoo Bangkok Post -lehden haastattelussa. 

Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.

Ja siinä hän totisesti onnistui: Mimi Tao on yksi Aasian tunnetuimpia ja kuvatuimpia malleja, ja hänen kuvansa on koristanut useiden eri vaatebrändien mainoksia. 

Seuraavaksi hän haluaa valloittaa New Yorkin mallimarkkinat. 

– Uskon että minulla on mahdollisuus saada töitä sieltä. Kukaan ei tiedä tulevaisuutta, voi olla, että palaan vielä joskus munkiksi, hän toteaa. 

Lähde: Mirror

Lisää aiheesta:

Mieletön muodonmuutos! Katso, kun Sini Ariell leikkaa hiuksensa kaljuksi: "Koen olevani seksikäs ja uljas" – taustalla voimaannuttava sanomaJessy, 20, haluaa olla kuin Barbie – näin "bimboprinsessa" on muokannut ulkonäköäänMedina on kyllästynyt kuulemaan, että on liian kaunis lääkäriksi: "Seksististä ja loukkaavaa"Kiusallinen tilanne polttareissa sai häpeämään, mutta herätti elämänmuutokseen – Hannah laihdutti 38 kiloa: "Tunnen itseni vihdoin viehättäväksi"Lääkäri menetti toimilupansa seksikkäiden bikinikuvien vuoksi – ei suostunut lopettamaan niiden julkaisemistaUjo 59-vuotias nainen ryhtyi sattumalta alusvaatemalliksi: "Minä vain mietin, miksi kukaan haluaisi nähdä minut pelkissä bikineissä"
Seksi ja parisuhdeLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Seksi ja parisuhde
  • Eilen06:40
    Seksimyytit

    Kumppani tuntuu perheenjäseneltä, enkä halua hänen kanssaan seksiä – mikä neuvoksi? Seksuaaliterapeutti vastaa

  • ke20:17
    Ero

    Laulaja Sian ex-siippa vaatii 250 000 dollaria "puolisotukea" kuussa

  • ti19:11
    Tutkimustulokset

    Kahden minuutin testillä selvität, kuinka vahva parisuhteesi on

  • 11.10.19:09
    Tutkimustulokset

    Yllättävä havainto juoruilusta parisuhteessa

  • 10.10.06:34
    Ystävyys

    Ei haittaa, jos työkaverin kanssa ei synkkaa, uskoo valmentaja Anna: "Miksi kaikista pitäisi tykätä?"