Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Bikinimissi Maisa Torppa mursi varpaansa suorassa lähetyksessä

Maisa Torppa juontaa Maikkarin Rantalentis-ohjelmaa.
Maisa Torppa juontaa Maikkarin Rantalentis-ohjelmaa.
Julkaistu 15.08.2011 16:34

MTV3:n Rantalentis De Luxen juontajakaunotar on juontanut suoria lähetyksiä useamman viikon varvas murtuneena.

Ikävä haaveri tapahtui suorassa lähetyksessä heinäkuun 27. päivä, kun Maisa innostui potkaisemaan taustalla ollutta kulissia liian innokkaasti.

– Oikean jalan ukkovarvas on varmasti murtunut, kun se ei ole parantunut viikkojen aikana ollenkaan vaan on edelleen hyvin kipeä. Kävin normaalissa röntgenissä, mutta lääkäri ei löytänyt kunnollista murtumaa. Lääkäri kuitenkin uskoi varpaan olevan murtunut, Maisa kertoo Viihdeuutisille.

– Olen nyt menossa magneettikuvauksiin, jotta murtuma saadaan kunnolla paikallistettua ja saadaan aloitettua kunnon hoito. Varvas on todella kipeä.

Kesän aikana otsikoissa ollut Maisa Torppa sai kokea erikoisen lääkärikäynnin viime viikolla, kun kävi näyttämässä varvastaan työterveyslääkärille. Miespuolinen lääkäri tunnisti potilaansa hehkeäksi missikaunottareksi.

– Työterveyslääkäri pyysi multa nimmaria, Maisa naurahtaa.

Rantalentis Deluxe vol 3 Maikkarilla arkisin kello 13.15.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Kirja: Niko Saarinen meinasi heittäytyä alas portaita hänen ja Maisa Torpan ohjelman kulisseissa: "Elämäni yksi kauheimmista ajanjaksoista"Martina Aitolehti muistelee podissa kuuluisaa yhteenottoaan Maisa Torpan kanssa – lataa suorat sanat tilanteestaMaisa Torppa: Lopullinen avioero!Sahra Ali hakee lähestymiskieltoa Maisa Torpalle – Torppa kommentoi SeiskalleMaisa Torppa: Avioero!Pekka Poudan koirien jäähyväiset, kiitetty ja kiistelty veropäivä sekä Mikael Gabrielin pilvipizzeriat – nämä aiheet puhuttivat viihdemaailmassa tällä viikolla
Maisa Torppa

Tuoreimmat aiheesta

Maisa Torppa
  • 13.8.07:59
    Niko Saarinen

    Kirja: Niko Saarinen meinasi heittäytyä alas portaita hänen ja Maisa Torpan ohjelman kulisseissa: "Elämäni yksi kauheimmista ajanjaksoista"

  • 11.6.06:00
    Martina Aitolehti

    Martina Aitolehti muistelee podissa kuuluisaa yhteenottoaan Maisa Torpan kanssa – lataa suorat sanat tilanteesta

  • 12.5.14:22
    Seurapiirit

    Maisa Torppa: Lopullinen avioero!

  • 20.11.202414:07
    Lähestymiskielto

    Sahra Ali hakee lähestymiskieltoa Maisa Torpalle – Torppa kommentoi Seiskalle

  • 02.10.202410:32
    Seurapiirit

    Maisa Torppa: Avioero!