Khloé Kardashianin ex-kumppani Tristan Thompson polvistui tosi-tv-tähdelle vuonna 2020.
Koripalloilija Tristan Thompson kosi ex-kumppaniaan, tosi-tv-tähti ja yrittäjä Khloé Kardashiania joulukuussa 2020. Khloé vastasi silloisen kumppaninsa kosintaan kieltävästi.
Paljastus kosinnasta tehtiin The Kardashians -tosi-tv-sarjan -torstaina julkaistussa jaksossa. Tosi-tv-tähti ja yrittäjä Kim Kardashianin mukaan Khloé ei kertonut kosinnasta edes perheelleen. Kim sanoi jaksossa saaneensa kuulla kosinnasta Tristanilta vasta kuukausia myöhemmin.
Khloé vastasi kosintaan kieltävästi, sillä hän ei tuntenut asiasta "ylpeyttä".
– Minun on varmistettava, että tämä on täysin erilainen suhde, koska haluan olla ylpeä voidessani sanoa olevani kihloissa jonkun kanssa. Siksi sanoin, etten koe mukavaksi hyväksyä (kosintaa) juuri nyt, koska en ole innostunut kertomaan siitä perheelleni, hän kertasi.
Khloé totesi, että vaikka asian kuuleminen todennäköisesti loukkasi Tristania, oli se joka tapauksessa totuus. Tosi-tv-tähden mukaan hän ei halunnut herätellä vastapuolessa väärää toivoa.

