Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Rattiraivo kostautui: Kanadalaismies yritti puhkaista renkaan, puukotti itseään hengenvaarallisesti

Joskus pilkka osuu omaan niskaan – tai puukko reiteen.
Joskus pilkka osuu omaan niskaan – tai puukko reiteen.Shutterstock
Julkaistu 01.09.2017 15:59

VALPURI HAAPALA

Maailmassa on paljon vihaa, josta osa purkautuu maanteillä. Joskus raivoaja kuitenkin saa välittömän ja kenties osin ansaitsemansakin palautteen.

Kanadalainen 37-vuotias mies haavoitti itseään hengenvaarallisesti riehuttuaan parkkipaikalla veitsen kanssa. Miehen hermot oli kiristänyt hänen pirssiään liian lähelle parkkeerannut auto. Kostoksi tästä mies halusi puhkaista hänen mielestään väärin pysäköidyn menopelin renkaan puukollaan.

Liekö mies viettänyt liikaa tunteja salilla tai padonnut itsensä täyteen vihaa, sillä hänen renkaalle osoittamansa puukoniskut olivat niin voimakkaita, että loppujen lopuksi puukko päätyi renkaan läpi miehen jalkaan. On myös mahdollista, että puukko lennähti miehen jalkaan renkaan räjähdettyä.

Matka parkkipaikalta sairaalaan päättyi lyhyeen, kun mies huomasi haavansa vuotavan runsaasti ja menettävänsä paljon verta. Hän totesi, ettei pysty ajamaan loppumatkaa, ajoi tienvarteen ja soitti ambulanssin.

Sairaalassa kävi ilmi, että mies oli raivopäissään osunut itseään jalkavaltimoon, ja hän joutui hätäleikkaukseen. Nyt itsensä telonut mies odottaa sairaalapedillä haastetta toisen omaisuuden vahingoittamisesta, mikäli turmellun auton omistaja haluaa oikeutta – tai kääntää veistä haavassa.

 Lähde: CBC, The Drive

***

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Lisää aiheesta:

Katso uskomaton ilmalento: Härskit varkaat törmäsivät Joshiin maasturillaan – "Olen vain onnellinen, että olen hengissä"Hurja video: Nuoret pelleilivät autosta irrotetulla turvatyynyllä – 19-vuotiaan selkäranka murtui, halvaantuminen lähelläNainen luuli nähneensä poikaystävänsä auton toisen naisen pihassa – lopputulos ei yllätäNissanin takavarikointi meni tunteisiin – omistaja keikkui liikkuvan hinausauton päällä Kuviteltu kolmiodraama johti välikohtaukseen parkkipaikalla – tällä autolla ei enää ajeta nuoren naisen käsittelyn jälkeenItsekäs Audi-mies tukki pihatien – naisen antama opetus ajoi raivon partaalle
AutotLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Autot
  • Eilen21:04
    Turkki

    Kissa puussa -tilanne kärjistyi Turkissa: Kuski ajoi naisen päälle ja sai turpiinsa

  • Eilen09:15
    Liikennevalvonta

    Pelkäätkö "peltipoliisia"? Komisario vastaa kysymykseen legendaarisesta cd-levykikasta

  • 14.9.07:34
    Liikennevalvonta

    Poliisi kertoo, kuinka paljon Suomessa on kameratolppia – tämä on yleisin seuraamus, jos "räpsähtää"

  • 13.9.11:55
    Auton huoltaminen

    Onko auton huolto ajankohtainen? Teppo Vesalaisen arvokas vinkki: "Säästin noin 700 euroa"

  • 12.9.17:59
    Takaisinkutsut

    Toyotalla mittava takaisinkutsu Suomessa