Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

MTV3.fi lukijat: Odotamme Britneyltä kohua!

Britney Spears
Britney Spears
Julkaistu 16.07.2009 17:08

Viihdeuutiset kysyi, mitä ihmiset odottavat torstai-illan Britney Spearsin Suomen keikalta. Ylivoimaisen voiton vei vastausvaihtoehto "Mitä vaan, se tyttö osaa järjestää kohua ympärilleen!".

Monet lukijat arvostelivat kommenteissaan jo ennakkoon sitä että Britney laulaa keikkansa taustanauhan avulla.

- No en ymmärrä koko BS:ää, ei edes laula vaan musiikki tulee taustanauhalta ja aukoo vaan suutaan. Mikä se sellainen livekonsertti on. Surkeinta mitä Suomessa on nähdään pitkästä aikaan, nimimerkki Pop kiteytti.

- Ketä ylipäätään kiinnostaa lähteä katsomaan laulu- ja tanssitaidotonta "trailer trash" -eukonkantturaa, Oikea artisti -nimimerkki laukoi.

Taustanauhojen käyttö löysi kuitenkin myös ymmärrystä.

- Se et se laulaa playbackin kanssa on ymmärettävää koska tanssii samaan aikaan, nimimerkillä bestsingerforver kirjoittanut taas kommentoi,

Huikeaa keikkaa ja uskomatonta lavashowta odottanut oh baby baby -nimimerkki taas kommentoi seuraavaa:

- Britney on OK. Show on varmasti tosi sexy.

Myös britney best -nimimerkki oli samoilla linjoilla.

- Mä ainakin odotan sitä et nään Britneyn ja kuulen biisei ja nään ku se tanssii. Se on varma et lavashow on parempi ku madonnan ja biisitki uudempii :D

Osallistu uuteen kyselyyn:

Jussi Lammen ja Jipun suhde on ollut taas otsikoissa. Mitä mieltä olet miehistä jotka seurustelevat itseään puolta nuorempien naisten kanssa?

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Kari Nieminen on rakentanut kitaroita The Rolling Stonesille ja ZZ TopilleKari Nieminen on monelle kansainväliselle musiikkitähdelle tuttu, vaikkei ole itse muusikko laisinkaan – soitinrakentaja paljastaa, miten isoihin staroihin saa yhteydenAnna Abreu Los Angelesissa: Illallisti Teemu Selänteen kanssaAlusvaatteita lensi lavalle – Bieber suhtautui viileästiMiley Cyrus pitää linjansa kurissa muotidieetilläHoustonin tytär kihlautui äitinsä ottopojan kanssa
22-PistepirkkoMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

22-Pistepirkko
  • 13.7.12:04
    Rolling Stones

    Kari Nieminen on rakentanut kitaroita The Rolling Stonesille ja ZZ Topille

  • 15.10.202307:02
    Rolling Stones

    Kari Nieminen on monelle kansainväliselle musiikkitähdelle tuttu, vaikkei ole itse muusikko laisinkaan – soitinrakentaja paljastaa, miten isoihin staroihin saa yhteyden

  • 22.01.201412:36
    Musiikki

    Anna Abreu Los Angelesissa: Illallisti Teemu Selänteen kanssa

  • 26.04.201322:58
    Musiikki

    Alusvaatteita lensi lavalle – Bieber suhtautui viileästi

  • 29.01.201319:56
    Musiikki

    Miley Cyrus pitää linjansa kurissa muotidieetillä